Kokardka z przodu majtek. Nie macie pojęcia do czego tak naprawdę służy

kokardka z przodu majtek

Kokardka z przodu majtek – czy zastanawialiście się kiedyś, czy jest jedynie ozdobą, czy może ma rzeczywiste znaczenie? Jak się okazuje, na bieliźnie pojawiła się ona w konkretnym celu. Mało kto zdaje sobie jednak z tego sprawę. O co tak naprawdę chodzi? Możecie być zaskoczeni, jak ważne w przeszłości było zwracanie uwagi na kokardę umieszczoną na majtkach. Szczegóły poniżej.

Kokardka z przodu majtek. Nie macie pojęcia do czego tak naprawdę służy!

Bielizna w obecnych czasach zdecydowanie różni się od tej, którą ludzie nosili w zamierzchłych czasach. Jak się jednak okazuje, pewien jej element przetrwał aż do dziś. Chodzi o popularną kokardę, na którą w zasadzie już nikt nie zwraca dziś uwagi. Większość traktuje ją jako element ozdobny. Jak się jednak okazuje, na bieliźnie pojawiała się niegdyś w ściśle określonym i konkretnym celu. O co tak naprawdę chodziło?

Jak czytamy w serwisie o2.pl, dawno temu kokardka na majtkach miała bardzo ważną funkcję. Dzięki niej kobiety wiedziały, z której strony znajduje się przód bielizny. Właśnie po ją tam umieszczano. Odnosi się to jeszcze do czasów, kiedy elektryczność nie była na porządku dziennym, a kobiety wstające wcześnie rano, przed wschodem słońca, ubierały się po ciemku. To właśnie kokardka pozwalała im ubrać majtki w odpowiedni sposób. To jednak nie koniec. Internauci odkryli bowiem jeszcze jedną teorię dotyczącą zajmującej sprawy enigmatycznej kokardki na majtkach.

ZOBACZ TAKŻE: Lekarka usunęła jej z oka 23 soczewki. Kobieta ich nie zdejmowała i dokładała kolejne [WIDEO]

Inna teoria dotycząca kokardki z przodu majtek. Miała za zadanie podtrzymywanie bielizny?

Portal o2.pl przytacza jeszcze jedną teorię dotyczącą kokardki umiejscowionej z przodu bielizny. Ta także jest bardzo interesująca oraz sensowna. Mianowicie, jak zauważyli użytkownicy serwisu reddit.com – kokardka może pochodzić jeszcze z czasów, zanim w majtkach pojawiły się elastyczne gumki podtrzymujące bieliznę na ciele. Aby majtki nie spadały, kiedyś przez ich górę przewiązywało się sznurek i wiązało z przodu właśnie w kokardkę. W o2.pl czytamy:

Kokardka może pochodzić z czasów „przedelastycznych”, kiedy bieliznę przytrzymywała tasiemka przewleczona przez koronkę oczek na górze. Mała kokardka to miejsce, w którym zawiązywano tę tasiemkę. Umieszczenie z przodu jest oczywiste, ponieważ to najłatwiejsze miejsce do zawiązania jej.

Dziś kokardki pełnią już jedynie funkcję ozdobną. Jak sądzicie – która z teorii jest bliższa prawdy?

źródło: o2.pl, reddit.com; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.