Kwarantanna narodowa w Polsce! Rząd zamyka galerie, stoki, hotele

horror w inowrocławiu

Kwarantanna narodowa w Polsce! A jednak, stało się to, czego wszyscy chcieli uniknąć. Ja się okazuje, rząd podjął decyzję o zamknięciu między innymi galerii handlowych, stoków narciarskich oraz hoteli. Są to zamknięcia bezwzględne, a decyzje już teraz określane są jako „drastyczne”. Narodowa kwarantanna rozpocznie się 28 grudnia, a więc tuż po świętach, natomiast planowo potrwa do 17 stycznia. Szczegóły najnowszych, bardzo surowych obostrzeń, prezentujemy poniżej.

Kwarantanna narodowa w Polsce! Rząd zamyka galerie, stoki narciarskie i hotele! Nowe obostrzenia, aby powstrzymać trzecią falę zachorowań

A jednak – kwarantanna narodowa stała się faktem! To najnowsza decyzja rządu, której głównym celem jest powstrzymanie trzeciej fali zachorowań tuż po świętach Bożego Narodzenia. Nowe obostrzenia w życie wejdą właśnie tuż po świętach. Już teraz wiadomo, że zamknięte po raz kolejny zostaną galerie handlowe, hotele oraz stoki narciarskie. To jednak nie koniec. Szczególne obostrzenia dotyczyć będą także nocy sylwestrowej.


Wymienione wyżej ograniczenia w życie wejdą tuż po świętach – mianowicie 28 grudnia. Wszystko ma planowo potrwać do 17 stycznia. Na konferencji prasowej polskiego rządu podkreślano, że podobne restrykcje wprowadzono także w innych europejskich krajach.

ZOBACZ TAKŻE: WIELE OSÓB PRACUJĄCYCH W SŁUŻBIE ZDROWIA, NIE MA ZAMIARU SIĘ SZCZEPIĆ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI! ZASKAKUJĄCE DANE

W sylwestrową noc zakaz przemieszczania się – co z imprezami?

Na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił:

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Oprócz dotychczasowych obostrzeń, które pozostają w mocy, zamykamy hotele, także na ruch służbowy.

Co ważne, zbliża się sylwester. W sylwestra chcemy wprowadzić zakaz i ograniczenia w przemieszczaniu się. To ograniczenie będzie obowiązywało od 19:00 31 grudnia do 6:00 rano dnia następnego

Zakaz w sylwestra nie będzie obowiązywać jedynie w przypadku uzasadnionego wyjścia – mowa o wyjściu do apteki lub wyjściu w celu zawodowym.

Ważny komunikat dotyczy także ruchu międzynarodowego. O tym także mówił Adam Niedzielski:

Oprócz tego ważnym elementem jest to, że dla wszystkich osób przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym będzie obowiązek odbycia kwarantanny na ogólnych zasadach, czyli kwarantanny dziesięciodniowej.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.