Google zmienia zasady – może usunąć twoje zdjęcia, maile i pliki!

Google zmienia zasady

Google zmienia zasady! 1 czerwca 2021 roku w życie wchodzi nowy przepis, który sprawia, że Google będzie mógł usunąć nasze maile, zdjęcia i pliki. Stanie się tak, jeżeli użytkownik w ciągu 2 lat przekroczy limit miejsca na dane lub nie wykaże aktywności na żadnej z usług Google.

Google zmienia zasady!

Na dniach miała miejsce wielka awaria usług Google. Nie działał Gmail, Youtube, Hangouts, Google Play, Dysk oraz Kalendarz. W wielu firmach utrudniło to pracę, a awaria trwała dłużej niż można było się spodziewać. Na każdej ze stron pojawiły się wówczas komunikaty o błędach. Po czasie usterkę usunięto. To jednak nie koniec zamieszania. Okazuje się, że Google zmienia zasady!

Chcielibyśmy Cię poinformować o nowych zasadach związanych z miejscem na dane na kontach Google, na których używane są usługi Gmail i Google Drive (w tym pliki Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji, Rysunków i Formularzy Google oraz pliki Jamboard) oraz usługa Google Photos. Zasady te pozwalają nam dostosować się do standardów branżowych. W związku z tym, że co najmniej jedna z wymienionych usług była już przez Ciebie używana na koncie Google, chcielibyśmy poinformować Cię z dużym wyprzedzeniem o nowych zasadach, które zaczną obowiązywać 1 czerwca 2021 r. – dowiadujemy się z komunikatu.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE CYBERATAKI! OFIARĄ PADŁ RZĄD STANÓW ZJEDNOCZONYCH!

O czym dokładnie mowa? Okazuje się, że w przypadku braku aktywności użytkownika, Google będzie mógł usunąć jego maila, zdjęcie i pliki. Jeżeli dana osoba nie wykaże aktywności w żadnej usług Google przez 2 lata, to nastąpi usunięcie jego danych. Sytuacja ta nie dotyczy osób korzystających z Google One.

Druga sytuacja, kiedy Google będzie mógł usuwać pliki to przekroczenie limitu miejsca na dane. Zmiany wchodzą w życie 1 czerwca 2021 roku. Okres braku aktywności zacznie się naliczać wraz z datą wprowadzenia zmian, dlatego pierwsze usuwanie danych odbędzie się 1 czerwca 2023 roku. Zmiana dotknie najbardziej osoby, które traktują dysk Google jedynie jako miejsce do przetrzymywania swoich danych.

źródło: bezprawnik.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.