Które województwa kolejne do przywrócenia obostrzeń? Tam sytuacja jest najgorsza

całkowity lockdown w polsce

Które województwa kolejne do przywrócenia obostrzeń? Jak się okazuje, jest kilka, w których sytuacja nie prezentuje się aktualnie najlepiej – a może być jeszcze gorzej. Wielce prawdopodobne, że właśnie w tych miejscach rząd zdecyduje się w najbliższym czasie na scenariusz, jaki spotkał warmińsko-mazurskie. Mowa między innymi o zamknięciu szkół, galerii handlowych, kin, teatrów. Którym województwom aktualnie najbliżej do takiego rozwiązania?

Które województwa kolejne do przywrócenia obostrzeń? Tam sytuacja jest najgorsza!

Które województwa kolejne do przywrócenia obostrzeń? Jak się okazuje, jest kilka obszarów, które mogą podzielić los warmińsko-mazurskiego. Przypomnijmy – w zeszłą środę rząd oznajmił, że zdecydował się na regionalne wprowadzenie obostrzeń, a ze względu na dużą ilość zakażeń, nowe restrykcje obejmują jedynie województwo warmińsko-mazurskie. Tym też sposobem oznajmiono, że w obrębie Warmii i Mazur zamknięte ponownie będą między innymi szkoły, galerie handlowe, kina i muzea.

Okazuje się jednak, że bliskie podobnego rozwiązania są inne województwa. Pisze o tym portal money.pl i wymienia te, w których współczynnik zakażeń wygląda najbardziej niepokojąco. W tej chwili najgorsza sytuacja panuje w województwach: pomorskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. To właśnie tam w tej chwili odnotowuje się najwyższe w skali całego kraju liczby zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE: ZMUTOWANY REKIN Z LUDZKĄ TWARZĄ? TAKIE STWORZENIE WYŁOWIONO U WYBRZEŻY INDONEZJI! CZYM JEST DZIWNE ZWIERZĘ? EKSPERT TŁUMACZY, Z CZYM MAMY DO CZYNIENIA!

Kolejny dzień z dużą ilością nowych dobowych zakażeń – poznaliśmy najświeższy raport Ministerstwa Zdrowia

O tym, że mamy już do czynienia z trzecią falą zakażeń, niech świadczy kolejny raport Ministerstwa Zdrowia. Dobowa ilość nowych przypadków znów przekroczyła barierę 10 tysięcy, ale jest ich mniej niż choćby wczoraj. Tym razem poinformowano o 11 539 nowych przypadkach, 259 zgonach i 8 210 wyzdrowiałych. Ponadto zaraportowano o kolejnych 173 173 szczepieniach, co w sumie daje 3 163 856 zaszczepionych.

źródło: money.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.