Kradzież piasku z plaży? Wynieśli 40 kilogramów, grozi im 6 lat!

kradzież piasku z plaży

Kradzież piasku z plaży? Jak się okazuje, piasek ludzie kradną nie tylko z piaskownic. Pewna para przebywająca na wakacjach na Sardynii, przekroczyła jednak pewne granice. Jak się okazało, próbowali oni wywieźć stamtąd aż 40 kilogramów piasku. Sypki materiał przechowywali w plastikowych butelkach. Z pewnością nie spodziewali się, jak poważne konsekwencje może mieć ich czyn.

Kradzież piasku z plaży? 40 kilogramów piasku miało paść łupem pewnych wczasowiczów

Niejednokrotnie, nawet w naszym kraju słyszeć można o sytuacjach, gdzie z osiedlowych piaskownic na placach zabaw, ludzie wynoszą piasek. Dlaczego to robią? Powodów jest zwykle przynajmniej kilka. Najbardziej popularnymi motywami są jednakże: wynoszenie piasku w celu uzupełnienia kuwety kota, lub wynoszenie piasku, który będzie odgrywać ważną rolę w przypadku remontu. Turyści z Sardynii mieli kierować się czymś zupełnie innym. Dla nich piasek miał być pamiątką z wakacji. Problem w tym, że ich pamiątka miała wagę… czterdziestu kilogramów.

Zachłannym turystom grożą poważne konsekwencje

Para, która próbowała przemycić 14 plastikowych butelek, w których znajdowało się 40 kilogramów piasku, pochodzi z Francji. Turyści wpadli podczas kontroli ich pojazdu na promie w Porto Torres. Piasek, który wieźli w bagażniku, pochodzi z plaży w miejscowości Chia. 

Francuzi tłumaczyli, że piasek miał być pamiątką, nie wiedzieli także, że takowe czyny są we Włoszech karalne. Postawiono im zarzut kradzieży. Gdyby tego było mało, wydział sprawiedliwości uznał, że w ich nielegalne posiadanie weszło dobro użytku publicznego. Kara jaka im za to grozi, zwala z nóg. Okazuje się bowiem, że w najgorszym wypadku w areszcie mogą spędzić nawet 6 lat!

Warto dodać, że Włochy nieustannie walczą z turystami, którzy wywożą z ich plaż właśnie piasek, ale także muszle i kamienie. Poza karami więzienia, przyłapani na kradzieży turyści często muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi za swoją chęć przywiezienia „części” Włochów w swoje rodzime strony.

ZOBACZ TAKŻE: WJECHAŁ AUTEM TERENOWYM NA PLAŻĘ W KARWI! WYCIĄGAŁ GO TRAKTOR [WIDEO]

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.