Kontuzja gwiazdy polskiej reprezentacji! Nie zagra na EURO?

kontuzja gwiazdy

Kontuzja gwiazdy polskiej reprezentacji! Jak donoszą największe sportowe media w kraju, a także oficjalne komunikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej – jeden z kluczowych zawodników naszej kadry opuścił zgrupowanie i udał się na szczegółowe badania do Hiszpanii. Chodzi o kontuzję kolana. Pechowcem okazał się Arkadiusz Milik, który już w przeszłości doznał dwóch bardzo poważnych urazów zerwania więzadeł. Na dniach okaże się, czy napastnik zdąży wyleczyć się do turnieju finałowego EURO 2020.

Kontuzja gwiazdy polskiej reprezentacji! Nie zagra na EURO? Fatalne wieści z obozu w Opalenicy

Fatalne wieści docierają ze zgrupowania polskiej reprezentacji w Opalenicy. Jak donoszą największe media sportowe w kraju oraz oficjalne kanały medialne Polskiego Związku Piłki Nożnej, kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników kadry. Mowa o Arkadiuszu Miliku, który narzeka na uraz kolana. Według relacji, Milik nabawił się go jeszcze podczas ostatniego meczu ligowego, w samej jego końcówce.

Badania, które przeprowadzono już w Polsce, wykazały niewielkie uszkodzenie w kolanie. Na prośbę samego zawodnika, ten uda się jednak do Hiszpanii, gdzie przejdzie konsultacje z doktorem Ramonem Cugatem, u którego – jak podaje PZPN – Milik w przeszłości się leczył. Jeśli sprawdzi się najgorszy scenariusz, Arkadiusz Milik będzie już drugim napastnikiem naszej reprezentacji, który Mistrzostwa Europy opuści z powodu kontuzji. Wcześniej z turnieju złamanie kostki wyeliminowało Krzysztofa Piątka. Do dyspozycji Paulo Sousy na pozycji atakującego, poza Lewandowskim zostają jeszcze Jakub Świerczok i Karol Świderski. Pozycję tę zabezpieczyć może też Dawid Kownacki.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANA WIZJONERKA PRZEWIDZIAŁA STRASZNĄ PRZYSZŁOŚĆ POLAKÓW – CO CZEKA NASZ KRAJ?

Czy Milik zagra na Mistrzostwach Europy? Na dniach decyzja

O tym, czy Arkadiusz Milik zagra na Euro 2020, dowiemy się w najbliższych dniach. Z pewnością dużo znaczyć będzie opinia lekarza zawodnika, z którym ten współpracował już wcześniej przy o wiele poważniejszych urazach. Warto pamiętać, że w odwodzie Sousy zostają jeszcze piłkarze z listy rezerwowej. Niewykluczone, że w miejsce Milika – w razie dłuższej absencji – wezwany na zgrupowanie zostanie Kamil Grosicki lub Sebastian Szymański.

źródło: Facebook, Instagram, Łączy nas Piłka

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.