Koniec ze zmianą czasu z letniego na zimowy?! W Sejmie ustawa

koniec ze zmianą czasu

Koniec ze zmianą czasu z letniego na zimowy?! Jak się okazuje, politycy po raz kolejny podejmują próbę ujednolicenia czasu w naszym kraju i odejścia od przestawiania zegarków. W przygotowanej już ustawie czytamy o argumentach, które opowiadają się za zaprzestaniem zmiany czasu z letniego na zimowy i na odwrót. Jaka jest jednak realna szansa na zmiany w tejże kwestii? Warto zaznaczyć również, że zdecydowana większość Polaków jest za tym, aby odejść od przestawiania zegarków.

Koniec ze zmianą czasu z letniego na zimowy?! W Sejmie gotowa ustawa – jakie szanse na zmiany?

Nieuchronnie zbliża się moment, w którym miejsce będzie mieć zmiana czasu z letniego na zimowy. Tym razem ma się to odbyć w ostatnią niedzielę października – czyli 31 dnia tegoż miesiąca. Zegarki będziemy zmuszeni przestawić o godzinę do tyłu. Oznacza to, że szybciej będzie zapadać zmrok. Na wiele osób taka zmiana nie wpływa korzystnie. Już od lat słychać, że Polacy najchętniej odeszliby od zmian czasów i zostali przy jednym – letnim.

Teraz w Sejmie pojawić miała się ustawa, której zadaniem jest właśnie odejście od zmian czasu. Przygotować mieli ją posłowie PSL. Jak czytamy w Gazecie Wrocławskiej, poseł Marek Sawicki robi wszystko, aby projekt w obradach Sejmu pojawił się już 29 września.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA NIE CHCIAŁA ZAPŁACIĆ ZA REMONT – WYKONAWCA ODWIEDZIŁ JĄ Z WIELKIM MŁOTEM I ROZWALIŁ CAŁĄ ŁAZIENKĘ. TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁA! [WIDEO]

Zdecydowana większość Polaków jest przeciwko zmianie czasu. Wiele argumentów zawartych w ustawie

Gazeta Wrocławska przytacza wyniki sondażu CBOS z 2019 roku. Mówią one wprost, że aż 78% Polaków jest przeciwko zmianie czasu z letniego na zimowy i na odwrót.

W ustawie o zaprzestaniu zmianie czasu, zawarto bardzo ciekawe argumenty:

Utrzymanie zmiany czasu stanowi anachronizm i przyczynia się do wielu negatywnych skutków o charakterze zdrowotnym i gospodarczym. […] Zmiana czasu prowadzi do rozregulowania zegara biologicznego […], wpływa niekorzystnie na samopoczucie, objawiając się m.in. kłopotami ze snem czy problemami z koncentracją. 

Ponadto wspomina się o:

Manipulowanie czasem powoduje silny „szok czasowy”, działający bardzo niekorzystnie na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi oraz jest przyczyną wielu chorób. […] Po zmianie czasu występuje większe ryzyko zawałów serca, wzrost liczby wypadków drogowych, występowanie zaburzeń snu, samopoczucia i nastroju.

Do tego poruszono temat wielu czynników ekonomicznych. A czy Wy również uważacie, że zmiana czasu nie jest potrzebna?

źródło: Gazeta Wrocławska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.