Koniec z wizami do USA! Donald Trump podpisał ważny dokument

koniec z wizami

Koniec z wizami do USA! Donald Trump podpisał ważny dokument, dzięki któremu już za kilka miesięcy Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wymaganych jak dotąd wiz. Tym samym ziściło się marzenie wielu Polaków. Teraz podróż do USA powinna być dużo łatwiejsza. Jak będzie wyglądać to jednak w praktyce?

Koniec z wizami do USA! Donald Trump podpisał ważny dokument

Na tą wiadomość czekało naprawdę wiele osób, a dziś można ją oficjalnie potwierdzić. Donald Trump podpisał dokument, dzięki któremu już za kilka miesięcy do Stanów Zjednoczonych z Polski, będzie można podróżować bez wymaganych jak dotąd wiz. Nasz kraj spełnił wszystkie formalności, dzięki którym został włączony do programu Visa Waiver. Głównym czynnikiem który zadecydował o takiej decyzji amerykańskiego rządu, był fakt, że procent odmów wiz w Polsce spadł poniżej 3%. To sytuacja bezprecedensowa, ale także konieczna, aby ruch bezwizowy był możliwy.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA PRZEWOZIŁA METAAMFETAMINĘ W KOKARDZIE DO WŁOSÓW! WPADŁA PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ. TERAZ GROZI JEJ ODSIADKA. INTERNAUCI SĄ BEZLITOŚNI

Teraz pozostają formalności – są one kwestią kilku miesięcy

W końcu stało się coś, o czym mówiło się już od pewnego czasu. Teraz, gdy najważniejszy podpis na dokumentach został już złożony – pozostają formalności. Te, wraz z wdrożeniem Polski do specjalnego programu umożliwiającego ruch bezwizowy, mogą potrwać kilka miesięcy. 

źródło zdjęcia: usatoday.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.