Koniec kontroli na granicach! Znana dokładna data. Co z kwarantanną?

polski zawodnik kończy karierę

Koniec kontroli na granicach! Jak się okazuje, lada dzień zniesione zostaną niemal ostatnie obostrzenia i przywrócony zostanie normalny ruch na przejściach granicznych. Wiele wskazuje także na to, że konieczna nie będzie obowiązkowa jak dotąd kwarantanna po powrocie do kraju z zagranicy. O wszystkim informuje portal RMF24.pl a także dobrze poinformowana strona KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe. Wszystko potwierdza premier Mateusz Morawiecki.

Koniec kontroli na granicach! Znana dokładna data, co z kwarantanną?

Do niedawna mówiono o tym nieoficjalnie, ale teraz wiadomości te w końcu znajdują potwierdzenie – koniec kontroli na gracach! Lada dzień ruch międzypaństwowy w końcu będzie o wiele bardziej ułatwiony. Wszystko dotyczy rzecz jasna koronawirusa. Jak podaje portal RMF24.pl – Polska już w nocy z 12 na 13 czerwca ma znieść kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej (mowa o krajach należących do strefy Schengen).

Wszystkie powyższe informacje potwierdził także premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki. Portal RMF wyjaśnia, że chodzi o granice z takimi krajami jak Litwa, Słowacja, Czechy i Niemcy. Po powrocie z nich kwarantanna nie będzie już konieczna (do tej pory trwała ona aż dwa tygodnie).

ZOBACZ TAKŻE: TEGOROCZNE MATURY ZOSTANĄ UNIEWAŻNIONE? NA EGZAMINIE Z MATEMATYKI W SIECI POJAWIŁ SIĘ KOLEJNY PRZECIEK! SPRAWĄ JUŻ ZAJMUJE SIĘ POLICJA – NA SPECJALNE ZLECENIE CKE

Coraz więcej krajów się otwiera. Co z lotami międzynarodowymi?

Wiele wskazuje zatem na to, że już od 13 czerwca Polacy będą mogli bez przeszkód podróżować po Europie – mając na uwadze jednak przy okazji fakt, że mowa o krajach, które będą do siebie wpuszczać Polaków.

Pojawia się także wiele pytań dotyczących lotów międzynarodowych. Tutaj też padła konkretna data – a o wszystkim mówił premier Mateusz Morawiecki. Według niego, loty możliwe będą już od 16 czerwca. Jednakże nie wiadomo, czy pierwsze samoloty poderwą się do góry już wtedy – wszystko ze względów logistycznych, na co także uwagę zwraca premier.

Poza Polską, decyzję o otwieraniu granic podejmują także inne kraje. Niektóre już poluzowały związane z tym obostrzenia, inne natomiast chcą dołączyć do projektu 15 czerwca (mowa choćby o Francji i Niemczech). Hiszpania natomiast otwarcie granic planuje na 22 czerwca.

źródło: KiKŚ, RMF24.pl