Konflikt na Ukrainie coraz niebezpieczniejszy – szef polskiego MSZ na pilnej wizycie w Kijowie!

Konflikt na Ukrainie

Konflikt na Ukrainie przybiera na sile, a na granicy pojawia się coraz więcej rosyjskich żołnierzy. Ich ilość jest największa od 2015 roku. W związku z zaistniałą sytuacją, minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau udał się z pilną wizytą do Kijowa.

Konflikt na Ukrainie coraz bardziej niepokojący

Sytuacja na Ukrainie jest coraz mniej stabilna. Konflikt z Rosją przybiera na sile mimo, że w Donbasie w lipcu 2020 roku zawieszono broń. Ponadto w ostatnich dniach media informowały o wzmożonych działaniach ze strony rosyjskich żołnierzy. Co więcej, w środę Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że tylko w ciągu 24 godzin w Donbasie siły rosyjskie aż 14 razy naruszyły zawieszenie broni. W efekcie dwóch ukraińskich żołnierzy straciło życie. Z kolei organizacja Conflict Intelligence Team uznała, że ilość rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą jest największa od 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCE OBRAZKI Z ARKTYKI. CO GROMADZI TAM PUTIN?

W związku z zaogniającym się konfliktem na Ukrainie, do Kijowa wybrał się minister spraw zagranicznych, Zbigniew Rau.

Wizyta ministra Raua była poświęcona stricte kwestiom bezpieczeństwa. To sygnał, że jesteśmy żywo zainteresowani tym, co dzieje się na wschodzie Ukrainy. Polska wspiera integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, sprzeciwiając się łamaniu prawa międzynarodowego przez Rosję – powiedział wiceszef MSZ w rozmowie z o2.pl.

Z kolei ukraiński MSZ poinformował, iż podczas rozmów omówiono działania Rosji oraz możliwości zwiększenia bezpieczeństwa na granicy z Rosją.

Poświęcą szczególną uwagę ostatnim destabilizującym działaniom Rosji, w tym zaostrzeniu sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie Ukrainy i tymczasowo okupowanym Krymie, ściąganiu rosyjskich wojsk do granic Ukrainy, wzrostowi intensywności rosyjskiej propagandy – poinformowało ukraińskie MSZ.

źródło: defence24.pl, rp.pl, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.