Konferencja dotycząca obostrzeń bez nowych obostrzeń. Ponad 20 tys. nowych zakażeń

konferencja dotycząca obostrzeń

Konferencja dotycząca obostrzeń nie przyniosła żadnych nowych zaleceń rządu w kierunku polskiego społeczeństwa. Choć wszyscy liczyli na informacje o poważnych zmianach i być może częściowe zamknięcie gospodarki – rząd nie zdecydował się na żadne nowe działania. Premier Mateusz Morawiecki wezwał do rozwagi (głównie w kontekście protestów), a także zalecił przestrzeganie obecnych zaleceń. Dużo czasu na konferencji poświęcono otwarciu tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym. Tymczasem w ciągu minionej doby pękła kolejna bariera w kontekście nowych zakażeń – ponad 20 tysięcy osób uzyskało wynik pozytywny na COVID-19.

Konferencja dotycząca obostrzeń bez nowych obostrzeń. Mateusz Morawiecki apeluje o rozwagę w kontekście protestów

Długo wyczekiwana konferencja polskiego rządu, która – jak mogło się wydawać – miała dotyczyć nowych obostrzeń, nie przyniosła żadnych zmian względem ostatnich zaleceń. Premier Mateusz Morawiecki apelował do protestujących, aby zachowali rozwagę. Ponadto przypomniał o przestrzeganiu obecnie panujących obostrzeń, gdyż tylko to może przynieść pozytywne rezultaty w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Reszta konferencji dotyczyła w głównej mierze otwarciu tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym.

Nowe obostrzenia jednak już od jutra? Zapowiedź kolejnej konferencji

Na sam koniec konferencji Mateusz Morawiecki zapowiedział jednak, że jutro odbędzie się kolejne konferencja, na której poruszony zostanie między innymi temat zamknięcia cmentarzy na 1 listopada, oraz „zmian w organizacji pracy biurowej”. Może to zatem oznaczać, że obostrzenia na które większość liczyła dziś, ogłoszone jednak zostaną właśnie jutro.

ZOBACZ TAKŻE: KRWAWY I BRUTALNY ZAMACH WE FRANCJI! ATAK NOŻOWNIKA W KOŚCIELE W NICEI, PRZYNAJMNIEJ 2 OFIARY, NAPASTNIK ODCIĄŁ GŁOWĘ KOBIECIE

Kolejny rekord zakażeń, kolejna bariera przebita – ponad 20 tysięcy nowych przypadków w ciągu doby

Niedługo przed odbyciem się konferencji na Stadionie Narodowym, gdzie przygotowywany jest tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło najnowsze dane dotyczące dobowego przyrostu zakażeń, nowych zgonów oraz ilości osób wyzdrowiałych.

Niestety, padły kolejne rekordy. 20156 – to liczba prezentująca nowo wykryte zakażenia ostatniej doby. Po raz pierwszy przełamano barierę ponad 20 tysięcy przypadków. Dramatycznie prezentuje się także bilans zgonów. Jak podaje MZ:

Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób.

Dobre wiadomości są natomiast takie, że za wyzdrowiałe uznano aż 5763 osób.

źródło: Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.