Koń kopnął 7-latkę w twarz. Makabra w Zakopanem

koń kopnął

Koń kopnął w twarz 7-letnią dziewczynkę w Zakopanem na drodze prowadzącej na Gubałówkę. Dziecko miało skorzystać z przejażdżki na koniu, którą oferował jeden z górali. Podczas wsiadanie na zwierzę, te zostało spłoszone i kopnęło dziewczynkę w twarz. Małą turystkę przewieziono do szpitala. Mówi się, że jej obrażenia są poważne. W wypadku lekko ranny został także jej ojciec. Góral oferujący przejażdżkę był natomiast pod wpływem alkoholu.

Koń kopnął w twarz małą dziewczynkę w Zakopanem

Dramat dziecka rozegrał się wczoraj (18.07.2019) w godzinach popołudniowych na drodze prowadzącej na Gubałówkę. Z atrakcji jazdy na koniu chciała skorzystać mała dziewczynka, która w Zakopanem przebywała na wakacjach z rodzicami. Nikt nie przypuszczał, że przyjemność zamieni się w koszmar. Podczas gdy dziecko wsiadało na konia, zwierzę się spłoszyło. W takich sytuacjach bardzo często zdarza się, że koń w popłochu staje się niebezpieczny. Tak było i tym razem. Zwierzę kopnęło 7-letnie dziecko prosto w twarz. Uderzenie było bardzo silne. W całej sytuacji lekko ranny został też ojciec dziewczynki.

Góral oferujący przejażdżkę był pod wpływem alkoholu

Na miejsce zdarzenia momentalnie wezwano pogotowie oraz policję. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami twarzy została przetransportowana do szpitala. Policja natomiast alkomatem zbadała górala, który oferował przejażdżkę koniem. Okazało się, że był on pod wpływem alkoholu. Nie podaje się jednak, jaką zawartość alkoholu w organizmie wykazał pomiar.

Policja w tej chwili bada wszelkie okoliczności feralnego zdarzenia. Na razie trudno ferować jakiekolwiek wyroki, bowiem o nich zadecyduje stan, w jakim jest dziecko. Na ten moment niewiele wiadomo na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE: UKRADŁ ROWER I PRZYJECHAŁ NIM NA POLICJĘ

źródło zdjęcia: natemat.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.