Kolejny sklep otwiera się w niedziele niehandlowe – to duży market!

Niedziele niehandlowe

Niedziele niehandlowe to zmora wielu Polaków, szczególnie tych, którzy pracują w nieregularnych godzinach lub dla których niedziela jest jedynym wolnym dniem na załatwienie spraw. Okazuje się, że kolejna sieć marketów będzie realizować usługi pocztowe i jednocześnie umożliwi robienie zakupów. O jakim sklepie mowa?

Duży market otwiera się w niedziele niehandlowe

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w 2018 roku i podzielił Polaków. Dla niektórych to świetne rozwiązanie i możliwość na spędzanie wolnych dni z rodziną, z drugiej zaś strony część społeczeństwa uważa zakaz za zupełnie niepotrzebny. Niedziele niehandlowe są niekiedy dużym utrudnieniem tym bardziej, że ich ilość stale wzrasta. Niewątpliwie na zakazie zyskały stacje benzynowe oraz małe sklepy obsługiwane przez właścicieli. To właśnie do nich najczęściej udają się Polacy w niedziele niehandlowe.

Ograniczenie handlu w niedziele służy mniejszym placówkom handlowym zwłaszcza tym do 100 metrów kw., które mogą prowadzić działalność w niedziele korzystając z wyłączenia polegającego na prowadzeniu w tym dniu działalności przez właściciela, który staje za ladą. W placówkach tych średnia wartość sprzedaży na sklep w niedziele jest wyższa niż w pozostałe dni tygodnia – poinformował Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu.

Przypomnijmy, że niedziele handlowe w 2021 roku wypadają w następujące dni:

  • 31 stycznia
  • 28 marca
  • 25 kwietnia
  • 27 czerwca
  • 29 sierpnia
  • 12 grudnia
  • 19 grudnia

ZOBACZ TAKŻE: KONIEC SPRZEDAŻY PAPIERKÓW PO LODACH EKIPY – OLX WYDAŁO ZAKAZ!

Wiele sieci sklepów postanowiło poszerzyć swoją działalność o usługi pocztowe, które zapewniają możliwość działania także w niedziele niehandlowe. Mowa tu m.in. o Żabce, Polomarkecie czy Lewiatanie. Okazuje się, że do ich grona dołączy wkrótce Kaufland. Zauważono bowiem, że przez pandemię koronawirusa zdecydowanie wzrosła ilość osób, które decydują się na zakupy online. W związku z tym niezbędne są kolejne punkty pocztowe.

Mamy świadomość, że to właśnie możliwość zrobienia kompleksowych zakupów oraz załatwienia wielu innych spraw w jednym miejscu, znacznie zwiększa komfort klientów. Dotyczy to także usług pocztowych – poinformował Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska.

źródło: businessinsider.com.pl, money.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.