Kolejny sklep czynny w każdą niedzielę – o jakiej sieci mowa?

Kolejny sklep czynny

Kolejny sklep czynny w każdą niedzielę! Warto przypomnieć, że do tej pory sklepy otwarte w dni niehandlowe oraz niektóre święta to Żabka i Abc. Jest to możliwe dzięki współpracy z Pocztą Polską oraz firmami kurierskimi, które dają możliwość otwarcia placówek. Za ich przykładem poszła również sieć Stokrotka Express.

Kolejny sklep czynny w każdą niedzielę!

Niedziele niehandlowe to dla wielu osób ogromne utrudnienie, szczególnie kiedy ich tryb pracy jest nieregularny. Niedziela to czasami jedyny wolny dzień, a wtedy nie można zrobić nawet zakupów spożywczych do domu. Wyjątkiem jest sieć Żabka, która czynna jest również w niedziele i niektóre święta. Jest to możliwe, ponieważ podpisano umowę z DHL i Pocztą Polską. Podobna sytuacja dotyczy również sklepów Abc, zarządzanych przez Grupę Eurocash, która również współpracuje z DHL. Okazuje się, że lista sklepów czynnych w niedziele niehandlowe powiększy się o Stokrotkę Express. 

Dzięki wprowadzonej usłudze DHL Parcel, klienci Stokrotki Express będą mogli szybciej i wygodniej odbierać paczki w osiedlowych sklepach, również w niedzielę. Chcemy aby to właśnie Stokrotki Express odpowiadały na wszystkie pilne potrzeby klientów. Uruchomienie usługi we współpracy z Pointpack i DHL wpisuje się w tę strategię – poinformował Konrad Majkowski, menadżer ds. komunikacji i PR Stokrotki.

ZOBACZ TAKŻE: NIEDZIELA 27 GRUDNIA HANDLOWA? TAKIE ROZWIĄZANIE JEST MOŻLIWE?

Sieć sklepów osiedlowych Stokrotka Express ma działać w każdą niedzielę, tak samo jak Żabka i Abc. Możliwość ta wynika ze współpracy z firmą kurierską DHL. Stokrotka Express to najmniejszy format Stokrotki, który obejmuje 49 osiedlowych sklepów. W ich asortymencie znajdziemy produkty spożywcze oraz chemię gospodarczą. Znajdują się w dużych miastach, głównie w Warszawie. Niedzielne otwarcie Stokrotki Express to również kolejna inwestycja dla DHL, która zapewnia już 10 tys. tego typu punktów. Warto zauważyć, że stale rośnie zainteresowanie korzystaniem z ich usług kurierskich.

źródło: businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.