Film z wejścia na szczyt K2 – w sieci pojawiło się niesamowite nagranie! [WIDEO]

film z wejścia na szczyt k2

Film z wejścia na szczyt K2 pojawił się w sieci! Choć emocje po historycznym, zimowym zdobyciu ośmiotysięcznika nieco opadły, teraz w Internecie pojawiają się niebywale interesujące materiały związane z całym przedsięwzięciem. Teraz opublikowano nagranie z samego wejścia na szczyt. Widać na nim himalaistów podążających niczym jeden mąż i śpiewających hymn narodowy Nepalu. Materiały można zobaczyć w dalszej części tekstu!

Film z wejścia na szczyt K2 – w sieci pojawiło się niesamowite nagranie! Zobacz wideo!

Nadal nie milkną echa pierwszego w historii zimowego zdobycia szczytu K2. I choć emocje już nieco opadają, zdobywcy ośmiotysięcznika wciąż podsycają atmosferę związaną z niebywałym wyczynem. Tym razem w sieci pojawiło się wideo prezentujące moment wdrapania się na wierzchołek nieosiągalnej do tej pory góry w zimowej porze roku.

Jeszcze gdy docierały do nas sygnały o tym, że śmiałkowie z Nepalu dokonali niemożliwego – pojawiały się plotki, że na szczyt weszli wszyscy razem, niemal jednocześnie. W dodatku z ich ust miał płynąć hymn narodowy Nepalu. I mimo tego, że wszystko brzmi jak scenariusz filmu – stało się tak naprawdę. Dowodem ma być nagranie opublikowane w sieci przez jednego z członków wyprawy, Sona Sherpa. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA NA KULIGU – NIE ŻYJE 15-LETNIA DZIEWCZYNA, KTÓRA UDERZYŁA GŁOWĄ W DRZEWO. ORGANIZATOREM ZABAWY BYŁ JEJ OJCIEC. SZCZEGÓŁY SPRAWY…

Historycznego wyczynu dokonało dziesięciu Nepalczyków-Szerpów

Do zdobycia szczytu doszło dokładnie 16 stycznia tego roku o godzinie 16:58 czasu miejscowego (pakistańskiego) a 12:58 czasu polskiego. Historycznego wyczynu mianowicie dokonali: Purja, Mingma Gyalje Sherpa, Gelje Sherpa, Mingma David Sherpa, Sona Sherpa, Mingma Tenzi Sherpa, Pem Chhiri Sherpa, Dawa Temba Sherpa, Kili Pemba Sherpa oraz Dawa Tenjing Sherpa.

Według oficjalnych doniesień, Nirmal Purja dokonał zdobycia szczytu bez wspomagania się tlenem.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.