Kobieta zmieniła płeć, a następnie wstąpiła do seminarium

Kobieta zmieniła płeć

Kobieta zmieniła płeć, a następnie wstąpiła do seminarium. O tych nieprawdopodobnych wydarzeniach poinformował Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego, kard. Robert Sarah w trakcie spotkania z wiernymi w Mediolanie. Skandal miał miejsce w jednym z francuskich seminariów. Konieczna była interwencja, aby nie doszło do święceń. 

Zniesienie celibatu „wyrządziłoby w Kościele wielkie szkody”

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego, kard. Robert Sarah spotkał się z wiernymi w Mediolanie. Opowiadał jak ważna i istotna jest modlitwa w życiu każdego człowieka. Odwoływał się również do kryzysu powołań. Tłumaczył, że zniesienie celibatu wyrządzi więcej szkody niż pożytku, a przyszli księża powinni skupić się na swoim powołaniu i intensywnej modlitwy. Watykańskie radio dodało:

Tam gdzie Bogu odmawia się centralnego miejsca, tam i człowiek traci przynależną mu pozycję. Na tym opierały się totalitaryzmy XX w. i z tego wypływa też współczesny totalitaryzm relatywizmu. Jednym z tego przejawów jest ideologia gender, która jest lucyferską odmową przyjęcia od Boga swej natury. Dociera to również do Kościoła.

ZOBACZ TAKŻE: JAPOŃCZYCY STWORZYLI ROBOTA, KTÓRY ZASTĄPIŁ BÓSTWO W BUDDYJSKIEJ ŚWIĄTYNI

Transseksualista marzył o byciu księdzem

Na tym samym spotkaniu kardynał ujawnił również wielki skandal. Mianowicie pewna kobieta zmieniła płeć, a następnie wstąpiła do jednego z francuskich seminarium. „Musiałem interweniować, aby zatrzymać święcenia diakonatu. Kto zmienia płeć, ten buntuje się przeciw Bogu” – zaznaczył kardynał. Skrytykował również postawę wielu duchownych, którzy „zaprzedają nauczanie Kościoła i tworzą podziały wśród wierzących”.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.