68-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła egzaminatora

68-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła egzaminatora. W wyniku poniesionych obrażeń, 35-letni mężczyzna zmarł. 68-latka zdawała praktyczną część egzaminu na prawo jazdy. Wielkie kontrowersje wzbudza jej wiek – w Internecie na nowo rozgorzała dyskusja na temat prowadzenia pojazdów w pewnym wieku.

68-letnia kobieta śmiertelnie potrąciła egzaminatora

Przykre a zarazem dramatyczne zdarzenia miały miejsce w Rybniku na Śląsku. Kobieta w tamtejszym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego śmiertelnie potrąciła jednego z egzaminatorów. Do wypadku miało dojść na placu manewrowym. Aktualnie trwa dochodzenie, mające sprawdzić, co tak naprawdę było przyczyną tragedii.

Z informacji które otrzymywane są od świadków, wszystko działo się na placu manewrowym, a więc w miejscu, gdzie nie są osiągane wielkie prędkości. Policja już zabezpiecza materiał z monitoringu oraz kamer znajdujących się w poszczególnych samochodach egzaminacyjnych. O całej sytuacji dla Polsatu News wypowiada się także sierżant sztabowy, Dariusz Jaroszewski z policji w Rybniku:

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w trakcie, gdy 35-letni mężczyzna egzaminował inną osobę, potrąciła go kobieta, która zdawała egzamin. Była to 68-letnia kobieta.

Burza w sieci – czy osoby w zaawansowanym wieku powinny prowadzić pojazdy?

Choć dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, w sieci bardzo szybko rozgorzała żywa dyskusja na temat prawa jazdy dla starszych osób. Podobne tematy pojawiają się każdorazowo, gdy słyszy się o wypadkach powodowanych przez starszych kierowców.

Internauci zarzucają im brak refleksu, gorszy wzrok i generalnie pogorszenie sprawności, odgrywającej kluczową rolę w przypadku kierowania pojazdami. Od czasu do czasu pojawiają się także pomysły cyklicznych okresowych badań dla kierowców, którzy ukończą przykładowo 60 rok życia.

Pytanie pojawia się także o granicy wieku, w której można dopuszczać poszczególne osoby do zdawania egzaminu dającego pozwolenie na prowadzenie pojazdów. Niecodziennie bowiem spotyka się osoby mające blisko 70 lat, które chcą zdawać egzamin na prawo jazdy. Dla wielu, wiekowa klasyfikacja kierowców może okazać się krzywdząca, a przeciwnicy takiego pomysłu zarzucają reszcie stereotypowe spojrzenie na całość sprawy. Wielce prawdopodobne, że kobieta która potrąciła egzaminatora odpowie przed sądem.

źródło zdjęć: rybnik.naszemiasto.pl, auto-swiat.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.