Kinga Duda nowym doradcą społecznym swojego ojca

Kinga Duda nowym doradcą

Kinga Duda została nowym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy – dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej Kancelarii Prezydenta. Jak zapewnia prezydent, Kinga nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji. Warto również przypomnieć, że prezydent sam dobiera sobie doradców społecznych.

Kinga Duda nowym doradcą prezydenta

Jak podaje oficjalna strona Kancelarii Prezydenta, nowym doradcą społecznym Andrzeja Dudy jest jego córka. 25-latkę powołano na to stanowisko w sierpniu tego roku. Warto podkreślić, że doradcy społeczni są wolontariuszami i nie pobierają żadnej pensji. Tą informację potwierdził także Andrzej Duda. Córka prezydenta specjalizuje się w „międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”. Ma pomagać w polsko-amerykańskich relacjach prawnych.


ZOBACZ TAKŻE: BEZKARNOŚĆ URZĘDNIKÓW ORAZ PRAWO DZIAŁAJĄCE WSTECZ – RZĄD ZABEZPIECZA SIĘ PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ

Ze strony Kancelarii dowiadujemy się również, że Kinga jest prawniczką. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law. Poinformowano także, że Kinga była uczestniczką licznych konkursów międzynarodowych z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR).

Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne – czytamy.

Mimo tak młodego wieku, Kinga ma na swoim koncie ogromne doświadczenie. W 2019 roku córka prezydenta pracowała w cenionej kancelarii w Polsce, która specjalizuje się w sprawach związanych z nowymi technologiami i zamówieniami publicznymi. Ponadto, jest laureatką prestiżowego konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Nagrodą był staż w londyńskiej kancelarii prawnej zajmującej się arbitrażem gospodarczym. Kinga odbyła go w okresie od lutego do lipca 2020 roku. Warto zaznaczyć, że 25-latka jest najmłodszą z trzynaściorga doradców społecznych.

 

źródło: nczas.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.