Handel polskimi pracownikami w Holandii i na Wyspach – kto najczęściej pada ofiarą oszustw?

Handel polskimi pracownikami

Handel polskimi pracownikami w Holandii i na Wyspach trwa w najlepsze. Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa przyczynił się do większej emigracji. Niestety agencje pośrednictwa pracy sprytnie to wykorzystują. W jaki sposób oszukują?

Handel polskimi pracownikami w Holandii i na Wyspach

Agencje pośrednictwa pracy wykorzystują fakt panującej pandemii koronawirusa oraz kryzysu gospodarczego do oszukiwania ludzi. Okazuje się, że handel pracownikami z Polski jest niezwykle popularny, a w sieci znajdziemy mnóstwo komentarzy i postów pisanych przez oszukanych ludzi. Odliczanie 40 euro z dniówki za obiad, nieludzkie warunki mieszkalne, 12 osób w mieszkaniu z jedną łazienką to tylko czubek góry lodowej problemów, z którymi muszą zmagać się oszukani Polacy.

Uwaga! Okradają ludzi nawet z pieniędzy na wakacje. Odliczają też od pensji po 40 euro za każdy obiad, którego nie chciałby zjeść nawet mój pies. Jesz, czy nie – musisz im zapłacić, jak w więzieniu. Warunki mieszkaniowe tragiczne! – czytamy o jednej z wrocławskich agencji pośrednictwa pracy.


ZOBACZ TAKŻE: KONTROLA TRZEŹWOŚCI PO POLSKU – POLICJANTKA ZBADAŁA PASAŻERA, AUTO PUŚCIŁA DALEJ [WIDEO]

Wielokrotnie zdarzało się, że ludzie wyjeżdżający do pracy wykonywali zupełnie inną pracę, niż tą, na którą się zgadzali. Co więcej. Wielokrotnie zdarza się, że pracownicy są wyrzucani z mieszkań pracowniczych na bruk. 

To zwykli oszuści. Zakwaterowali moich synów w slumsach. Kazali im tydzień czekać na pracę, a potem okazało się, że jednak tej pracy nie ma. Kazali im zapłacić za mieszkanie, a potem i tak wyrzucili ich na ulicę – pisze matka oszukanych Polaków.

Na szczęście w 133 krajach znajduje się Armia Zbawienia, czyli organizacja pomagająca ofiarom pracowniczych nadużyć. Pracownica organizacji poinformowała, że najczęstszą ofiarą są mężczyźni w wieku od 20 do 50 lat, którzy nie potrafią mówić w języku obcym i mają podstawowe lub zawodowe wykształcenie. Wielokrotnie zdarza się, że wyjeżdżający za granicę Polacy nie otrzymują obiecanego zakwaterowania, wykonują zupełnie inną, dużo cięższą pracę, a ponadto mniej płatną. Co więcej, obywatele naszego kraju są na 3. miejscu pod względem najczęściej oszukiwanych narodowości na Wyspach. Klasyfikujemy się zaraz za Pakistańczykami i mieszkańcami Indii.

źródło: money.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.