Kierowca Passata wyprzedzał samochody chodnikiem – skrajna nieodpowiedzialność na gorzowskich drogach [WIDEO]

Kierowca Passata wyprzedzał samochody

Kierowca Passata wyprzedzał samochody chodnikiem! Do niebezpiecznej i skrajnie nieodpowiedzialnej sytuacji doszło w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna postanowił wyprzedzić ciąg aut zjeżdżając z ulicy na chodnik. Co więcej, na drodze nie było nawet korka, a pojazdy poruszały się około 50 km/h. „Wykazał się nie tylko brakiem cierpliwości, ale i zdrowego rozsądku oraz skrajną nieodpowiedzialnością” – komentują policjanci zajmujący się sprawą. 

Kierowca Passata wyprzedzał samochody chodnikiem

Do lubuskiej policji trafiło nagranie, na którym widać, jak kierowca Passata zjeżdża z ulicy i wyprzedza samochody chodnikiem. Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodu, który był wyprzedzany. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Wszystko działo się około godz. 14.30 na wysokości starego wejścia na cmentarz. Staliśmy, bo akurat ktoś z przodu skręcał w lewo i przepuszczał jadący z przeciwka samochód. Zaczęliśmy ruszać, a tu nagle widzę Passata. Mknął po tym chodniku bez opanowania– relacjonuje świadek zdarzenia.

Co więcej, na drodze nie było korka, a pojazdy poruszały się około 50 km/h. Co więcej, okazuje się, że nieodpowiedzialny kierowca po zjechaniu z chodnika na drogę dalej wyprzedzał, ale tym razem na podwójnej ciągłej. Świadek zdarzenia wysłał wideo na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Rzecznik policji poinformował, że zajmą się kierowcą Passata, a na samym mandacie się nie skończy.

W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Ten kierowca mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje. Duża w tym zasługa społeczeństwa, która jest poważnym sojusznikiem policji w walce z drogowym piractwem – przekazał nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Zdarzenie możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: GROŹNY WYPADEK NA MAZOWSZU. KOBIETA POPRAWIAŁA WŁOSY JADĄC 135 KM/H

 

źródło: wiadomosci.gazeta.pl, polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.