Kiedy pierwszy śnieg? Jest prognoza, szybciej niż można się spodziewać

złe informacje

Kiedy pierwszy śnieg? Pojawiła się już prognoza ekspertów, którzy nie mają wątpliwości, że po raz pierwszy w tym sezonie jesiennym biały puch pojawi się szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał. Dość powiedzieć, że stanie się to jeszcze… w trwającym miesiącu! Czy tegoroczna zima będzie surowa? Gdzie w Polsce śnieg spadnie najprędzej? Poniżej znajdziecie najbardziej prawdopodobne prognozy ekspertów!

Kiedy pierwszy śnieg? Jest prognoza! Pojawi się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał

Wszystko wskazuje na to, że ciepłe dni mamy już za sobą. Lato tym razem było jednak wyjątkowo długie i mogło nas rozpieścić. Teraz nadszedł moment, gdy notujemy pierwsze przymrozki, a w niektórych rejonach kraju wczesnym rankiem trzeba już skrobać szyby pojazdów.

Od kiedy aura zdecydowanie się ochłodziła, ludzie przypomnieli sobie o śniegu. Niektórzy o białym puchu myślą niechętnie, inni natomiast – głównie fani zimowego szaleństwa na nartach – wypatrują go z utęsknieniem. Eksperci postanowili sprawdzić, kiedy możemy spodziewać się pierwszych opadów. Okazuje się, że powinno nastąpić to szybciej, niż można było się spodziewać.

Jak dobrze wiadomo, w górach śnieg zwykle pojawia się szybciej. Już teraz można go spotkać w wyższych górskich partiach. Co natomiast z pozostałymi regionami Polski? Portal twojapogoda.pl rozwiewa wątpliwości i sugeruje, że biały puch zobaczymy jeszcze w tym miesiącu. Kiedy dokładnie? I w jakich rejonach kraju?

ZOBACZ TAKŻE: ALKOHOL BĘDZIE JESZCZE DROŻSZY! KOLEJNE ZNACZNE PODWYŻKI CEN W DRODZE. WZROSNĄ TAKŻE CENY INNYCH POPULARNYCH I POŻĄDANYCH ARTYKUŁÓW

Śnieg już za 10 dni?! Prognozy ekspertów nie pozostają wątpliwości. To tam padać będzie w pierwszej kolejności

Jak podaje portal o2.pl, powołując się na „twojapogoda.pl” – pierwszy śnieg powinien pojawić się w okolicach 22-23 października. Od wskazanej daty dzieli nas zaledwie 10 dni.

Gdzie natomiast padać będzie w pierwszej kolejności? Na o2.pl czytamy, że śnieg pojawi się:

[…] w pasie od Kaszub przez Warmię i Mazury po Podlasie. Co do tego, ile białego puchu spadnie, prognozy nie są jednomyślne, bo wynika z nich, że od 1 do nawet 20 cm.

Nie należy jednak oczekiwać, że śnieg utrzyma się przez długi okres czasu. Poważniejszych opadów należy spodziewać się w kolejnych miesiącach.

źródło: o2.pl, twojapogda.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.