Już ponad 10 tysięcy zachorowań w Polsce! Sporo osób wyzdrowiało – najświeższe dane

już ponad 10 tysięcy

Już ponad 10 tysięcy zachorowań w Polsce! Ministerstwo Zdrowia – jak każdego dnia – po godzinie 10 nad ranem opublikowało cykliczny raport dotyczący epidemii. Poinformowano w nim o kolejnych 178 przypadkach zachorowań oraz 3 zgonach. Tym samym liczba wszystkich zakażonych w kraju przekroczyła już 10 tysięcy. Jak do tej pory z powodu koronawirusa zmarły 404 osoby. Są też pozytywy – najnowszy raport podaje, że wyzdrowiało kolejne 216 osób.

Już ponad 10 tysięcy zachorowań w Polsce! Ponad 400 zgonów z powodu koronawirusa

Jak niemal każdego dnia, także i dziś Ministerstwo Zdrowia tuż po godzinie 10:00 opublikowało najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w naszym kraju. Podano do wiadomości, że zdiagnozowano kolejnych 178 zachorowań. Co więcej, przekazano też też przykre informacje o kolejnych trzech zgonach. Zastrzeżono przy tym oczywiście, że większość z ofiar miała choroby współistniejące. Zmarli to 70-letni mężczyzna (Kraków), 57-letni mężczyzna (Tychy) i 90-letnia kobieta (Poznań).

W sumie liczba zakażonych w Polsce przekroczyła już 10 tysięcy – i wynosi dokładnie 10034 osoby. Z pwoodu koronawirusa zmarły jak dotąd 404 osoby. Większość z nich to osoby starsze, obarczone innymi poważnymi schorzeniami. Dobre wiadomości są natomiast takie, że wyzdrowiało kolejne 216 osób – o czym poinformowano na portalu RMF24.pl.

ZOBACZ TAKŻE: ARKADIUSZ MILIK ZASILI SZEREGI JUVENTUSU? JEST SZANSA NA HITOWY A ZARAZEM ZASKAKUJĄCY TRANSFER! CZY NAPOLI PUŚCI SWOJEGO NAPASTNIKA DO NAJWIĘKSZEGO RYWALA I JEDNOCZEŚNIE MISTRZA WŁOCH?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: „Udało nam się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa”

Bardzo interesujące słowa padły na konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia. O wszystkim pisze strona „Kataklizmy w Polsce i na świecie”, którą można śledzić w portalu Facebook. Jak się okazuje, rzecznik ministerstwa na konferencji miał powiedzieć, że udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa. W praktyce oznacza to, że nie ma bezpośredniego dużego zarażania w skupiskach ludzkich – chodzi o transmisję wirusa z człowieka na człowieka na ulicy.

Wiele wskazuje na to, że wszystko jest spowodowane narzuconymi na społeczeństwo obostrzeniami, a być może także nakazem zasłaniania twarzy. Ten w Polsce obowiązuje już niemal od tygodnia.

źródło: RMF24.pl, Kataklizmy w Polsce i na świecie, Ministerstwo Zdrowia