Jarosław Kret prezenterem pogody – debiut 18 grudnia

Już w środę 18 grudnia Jarosław Kret rozpoczyna swoją przygodę jako „pogodynka”. Jarosław Kret prezenterem pogody będzie w Telewizji Polsat.

 

Jarosław Kret – kto to jest?

Karierę zawodową rozpoczął na początku lat 90. Ubiegłego wieku. Zaczynał od bycia dziennikarzem w lokalnych gazetach warszawskich. Oprócz tego współtworzył lokalny miesięcznik „Joli Bord”. Pracę w telewizji rozpoczął w 1994 roku. Najpierw był reporterem „Teleexpresu”, a następnie gospodarzem programów podróżniczych w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Prezenterem pogody został w 2002 roku, a od 2004 roku zapowiadał pogodę po „Wiadomościach” w TVP1. W telewizji jest jednak wiele bardziej czynnym występującym. Prowadził kilka programów w TVP1, np. „Od słów do głów”, „Planeta według Kreta”, „Polska według Kreta”. Dodatkowo wziął udział w pierwszej edycji programu TVP2 „Gwiazdy tańczą na lodzie”

 

Jarosław Kret prezenterem pogody

W godzinach porannych 18 grudnia Jarosław Kret po raz pierwszy wystąpi w roli prezentera pogody w Telewizji Polsat. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, dziennikarz poprowadzi także pogodę po głównym wydaniu „Wydarzeń”. Pierwszy raz zobaczymy go w wieczornym paśmie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia. Jarosław Kret prowadził już wcześniej prognozę pogody, niemniej jednak teraz wraca po rocznej przerwie. Jak sam przyznaje: „bycie prezenterem pogody jest jak bycie dziennikarzem, lekarzem czy nauczycielem. Cały czas musimy się dokwalifikowywać, a także podążać za nowszymi trendami”.

 

Jarosław Kret w Polsacie

Jarosław Kret w 2016 roku rozstał się z Telewizją Polską. Dziennikarz dołączył do redakcji prognozy pogody Telewizji Polsat na początku grudnia 2019 roku. Wygrał on casting na prezentera. W środę 18 grudnia po godzinie 6 rano poprowadzi prognozę pogody w ramach programu „Nowy dzień z Polsat News”. Nadawany jest w Polsat i Polsat News. W 2012 roku otrzymał Telekamerę w kategorii Prezenter Pogody. Najbardziej znany jest z obrazowego języka i żartów towarzyszących prognozom.

 

Podsumowując, Jarosław Kret to „pogodynka” z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów pogody w Polsce. Oprócz tego możemy go oglądać w innych programach. Np. w 2017 roku wziął udział w reality show TVN „Agent-Gwiazdy”, a w 2018 roku wystąpił w show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

 

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.