Jak nie przewozić wielkich gabarytów – prezentują Niemcy [WIDEO]

jak nie przewozić wielkich gabarytów

Jak nie przewozić wielkich gabarytów? Wideo, które pojawiło się w sieci, pokazuje, że nasi zachodni sąsiedzi nie do końca dobrze radzą sobie ze specjalnymi transportami. Na domiar złego wszystko zostało sfilmowane i opublikowane w sieci. Teraz trwa poszukiwanie winnych. Ładunek z dużą dozą prawdopodobieństwa został źle zabezpieczony. Pozostaje się jedynie cieszyć, że do wypadku doszło w terenie niezabudowanym, gdzie nikt na szczęście nie ucierpiał. Strach jednak pomyśleć, gdyby cała sytuacja miała zdarzyć się pośród zabudowań, przykładowo w mieście. Poniżej można zobaczyć wideo z całego zdarzenia.

Jak nie przewozić wielkich gabarytów? Niemcy tym razem się nie popisali

Przewozy wielkich gabarytów często cieszą się sporym zainteresowaniem. Takowe transporty wymagają nie lada precyzji, a za ich pomyśle dostarczenie do celu, często odpowiada cały zespół. W pracę zaangażowanych jest wiele osób, z kierowcą na czele. Oprócz niego jednak, istotną rolę odgrywają piloci, a także osoby odpowiedzialne za załadunek i jego odpowiednie zabezpieczenie. Tym razem coś jednak poszło nie tak. Cała sytuacja miała miejsce w pobliżu Sogel (Niemcy, Dolna Saksonia). Właśnie tamtędy podążał ciężki transport – ogromne ciężarówki przewoziły dwa niemniej ogromne zbiorniki – silosy, przeznaczone na przechowywanie dwutlenku węgla. W pewnym momencie doszło jednak do kraksy.

ZOBACZ TAKŻE: PIERWSZY PRZYPADEK BUNTU PRZECIWKO KWARANTANNIE WE WŁOSZECH? 71-LATEK ZARAŻONY KORONAWIRUSEM ZBIEGŁ ZE SZPITALA NA PÓŁNOCY WŁOCH. DO DOMY ODJECHAŁ TAKSÓWKĄ. KIEROWCA CHCE GO POZWAĆ

Ogromny silos przewrócił się na bok, droga przez wiele godzin zablokowana. Zobacz nagranie!

Mimo niewielkiej prędkości oraz – zdawałoby się – niezbyt wymagającego odcinka drogi, potężny silos zwyczajnie runął z naczepy na pobliskie pole. To sprawiło, że droga w okolicach Sogel została zablokowana na wiele godzin. Trudności sprawiło także samo podniesienie zgubionego ładunku. Wszystko przez to, że ten wylądował na grząskim, podmokłym polu.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wydaje się także, że sam silos nie doznał poważnych uszkodzeń. Jego upadek był wyjątkowo „delikatny”. Poniżej można zobaczyć wideo z całego zajścia:

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.