Jak dodać i usunąć konto w Androidzie? Poradnik

Do urządzeń z systemem Android można dodawać konta. Dzięki temu informacje powiązane z kontem będą automatycznie synchronizowane z naszym urządzeniem. Takie konto jest niezbędne do pobierania aplikacji ze Sklepu Google Play. Dowiedz się, jak dodać i usunąć konto w Androidzie.

Dodawanie konta

Dodawanie konta w Androidzie jest proste!

Pierwszy krok to otworzenie Ustawień na naszym urządzeniu. Następnie należy wejść w Konta lub Użytkownicy i konta.

Teraz czas na wybranie rodzaju konta, które chcemy dodać. Oficjalny support podpowiada:

  • Kliknij Google, aby dodać konto Google – po zalogowaniu na konto Google, e-maile, kontakty, wydarzenia w kalendarzu i inne zapisane na nim dane zostaną automatycznie zsynchronizowane z urządzeniem.
  • Aby dodać inne konto osobiste, kliknij Osobiste (IMAP) lub Osobiste (POP3). Wybierz te opcje, jeśli korzystasz z programu do obsługi poczty takiego jak Microsoft Outlook, czy Apple Mail. Dowiedz się, jak korzystać z protokołu IMAP lub POP3 w Gmailu.

Następnie wystarczy, że będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Nie można zapomnieć o dodaniu wzoru, kodu PIN lub hasła – wszystko to ze względu na bezpieczeństwo.

Co ważne, jeśli chcemy komuś pożyczyć nasze urządzenie, możemy utworzyć oddzielnego użytkownika lub tymczasowy profil gościa. Wtedy nie jest konieczne dodawanie zupełnie nowego konta.

Usuwanie konta

Po tym jak dodać konto w Androidzie warto wspomnieć jak i je usunąć. Ta czynność wiąże się z utratą wszystkich danych z urządzenia. Dotyczy to także e-maili, kontaktów i ustawień.

Aby usunąć konto, otwieramy aplikację Ustawienia. Tak, jak i przy tworzeniu, szukamy opcji Konta lub Użytkownicy i konta.

Teraz pozostało odszukać konto które chcemy usunąć, nacisnąć je i wybrać opcję Usuń konto. Wtedy, najprawdopodobniej ze względów bezpieczeństwa, zmuszeni będziemy do podania hasła, kodu PIN lub wzoru.

źródło zdjęcia: zdnet.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.