Jajka w mikrofalówce wybuchły jej prosto w twarz!

 

Ta historia to przestroga dla wszystkich, którzy chcieliby przyrządzić sobie jajka na śniadanie w kuchence mikrofalowej. Nasza bohaterka Bethany Rosser z pewnością zapamięta swoje „śniadanie” na całe życie…

Jajka w mikrofalówce

Jak zawsze z samego rana Bethany postanowiła przygotować sobie śniadanie. Chciała przyrządzić sobie gotowane jajka, ale zastanawiała się, czy może to zrobić przy użyciu kuchenki mikrofalowej. Szybko zajrzała do internetu i po zobaczeniu wielu pozytywnych komentarzy postanowiła to zrobić. To był ogromny błąd!

22-letnia kobieta doczytała w internecie, że jajka można przyrządzić w mikrofalówce, jeżeli doda się do wody sól. Zgodnie z instrukcją gotowała jajka w posolonej wodzie przez 6 minut, a moc kuchenki ustawiła na 900 W.

Po tym czasie wyjęła naczynie z mikrofalówki, aby jajka ostygły. Gdy po chwili zajrzała do naczynia, żeby zobaczyć, czy jajka już ostygły nastąpił wybuch.

Bethany była sama w domu, ale mimo to udało jej się zadzwonić po pomoc. Oko spuchło jej do tego stopnia, że nic nie widziała. Skóra na twarzy zaczęła się łuszczyć. Zanim przyjechało pogotowie, kobiecie udało się jeszcze przemyć twarz w lodowatej wodzie.

Szybko została przewieziona na oddział poparzeń w Queen Elizabeth Hospital Birmingham. Póki co nie wiadomo czy uszkodzenie jej oka jest trwałe.

„To było tak przerażające przeżycie, że nigdy tego nie zapomnę. Czułam, jak moja skóra się odrywa. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona – trzęsłam się i płakałam. Wypadek był bez wątpienia najgorszym dniem w moim życiu. Do tego dowiedziałam się, że nie tylko ja z mojego otoczenia w podobny sposób chciałam ugotować jajka. Jednak tylko mnie spotkało coś takiego. Jestem zła na siebie i na to, co przeczytała w internecie. Błagam, nie powtarzajcie mojego błędu”.

Ta historia to przestroga dla nas wszystkich!

Miejmy nadzieję, że Bethany szybko wróci do pełni zdrowia.