Iran zaatakował bazy wojskowe USA w Iraku

Iran

Iran zaatakował bazy wojskowe USA w Iraku. Według telewizji w Teheranie zginęło 80 osób. Irańczycy podkreślają, że żadna z kilkunastu wystrzelonych rakiet nie została strącona przez Amerykanów. Wiele wskazuje jednak na to, że informacje o ofiarach to irańska propaganda. Sam Donald Trump poinformował, że „wszystko jest w porządku”.

Propaganda

Iran zaatakował amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Irańskie media uważają, że w ataku zginęło 80 osób, a żaden z odpalonych 15 pocisków rakietowych nie został zestrzelony. Ponadto, nazwali zabitych „amerykańskimi terrorystami”. Wiele jednak wskazuje na to, że informacje o ofiarach to irańska propaganda. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak napisał na swoim Twitterze:

Co więcej, według doniesień irańskiej telewizji w ataku „poważnie uszkodzono śmigłowce i sprzęt wojskowy”. Stacja przekazała również, że Iran ma w zasięgu 100 innych celów do zaatakowania. Wojsko zaatakuje, jeśli Stany Zjednoczone podejmą środki odwetowe. O sytuacji wypowiedział się również Donald Trump, który na Twitterze napisał, że wszystko jest w porządku. Dodał również, że USA ma zdecydowanie najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na całym świecie.


KATASTROFA UKRAIŃSKIEGO SAMOLOTU W IRANIE – NIKT NIE PRZEŻYŁ

Wycofanie amerykańskich wojsk z Iraku

Irańska armia ponowiła swoje żądanie dotyczące wycofania wojsk amerykańskich z Bliskiego Wschodu. szef sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych generał Mohammad Bakeri powiedział: „Teraz, gdy (Amerykanie) zrozumieli naszą siłę, nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone wycofały swoje wojska z Bliskiego Wschodu.”

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.