IMGW ostrzega – istny kataklizm w Polsce. Wiadomo kiedy się zacznie

to ma się wydarzyć już dziś

IMGW ostrzega – istny kataklizm w Polsce jest niemal nieunikniony. Wiadomo kiedy pogoda po raz kolejny da się nam bardzo mocno we znaki. Zdaniem ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatury w naszym kraju mogą spaść do -20 stopni Celsjusza. Co ciekawe, siarczyste mrozy pojawią się nie tylko w górach, ale też w centralnej części kraju. Szczegóły poniżej.

IMGW ostrzega – istny kataklizm w Polsce. Wiadomo kiedy się zacznie

Pogoda w ostatnich tygodniach zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Jest zimno, nie brakuje opadów, a aura nie sprzyja meteopatom. Szczególnie trudne są noce, kiedy przychodzi mróz, a powierzchnie dróg i chodników stają się istnym lodowiskiem. Wiele jednak wskazuje na to, że zima zaatakuje jeszcze raz – i to ze zdwojoną mocą. Jak sugerują eksperci z IMGW, w lutym doświadczymy temperatur spadających do nawet -20 stopni Celsjusza. Portale o2.pl i Super Express przytaczają wypowiedź Grzegorza Walijewskiego, rzecznika Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

Według meteorologów zima w lutym jeszcze przyjdzie, a na termometrach może się pojawić minus 20 stopni, oczywiście tylko w nocy. W momencie gdy dociera do nas chłodne powietrze arktyczne z północy Europy albo z kontynentalnej Rosji, zazwyczaj obejmuje ono Suwalszczyznę, bo niskie temperatury na obszarach podgórskich i górskich wynikają również z ukształtowania terenu.

ZOBACZ TAKŻE: Alarm w elektrowni atomowej! Reaktor natychmiast wstrzymany, co wiadomo?

W tych regionach Polski będzie zdecydowanie najzimniej

Eksperci z IMGW wskazali dodatkowo konkretne regiony kraju, w których temperatury spadną najbardziej. Co ciekawe, to nie tylko okolice gór. Wypowiedź Grzegorza Walijewskiego czytamy w o2.pl:

Tym razem mrozy, i to nawet minus 20 stopni, mogą również dotrzeć do centrum, być może na południe, choć raczej ominą jednocześnie zachód Polski. Tej zimy – w grudniu 2022 – mieliśmy już minus 21 kresek w Poroninie, ale wszystko wskazuje, że podobnej wielkości mrozy powrócą również w lutym.

źródło: o2.pl, Super Express

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.