Ile dać pieniędzy na komunię? Te kwoty mogą zaskakiwać

ile dać pieniędzy na komunię

Ile dać pieniędzy na komunię? Już lada moment ruszy sezon komunijny, a większość z nich odbędzie się w maju. Tym samym pojawia się dylemat – ile należy włożyć do koperty dla dziecka, które przeżywa swoją uroczystość? Jaka kwota będzie odpowiednia i zadowoli zarówno rodziców oraz ich pociechę? Portal o2.pl przygotował interesujące zestawienie. Dzięki niemu wiadomo, jak mogą wyglądać koperty wręczane przystępującym do pierwszej komunii świętej.

Ile dać pieniędzy na komunię? Te kwoty mogą zaskakiwać!

Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami. Jak zwykle przy tej okazji pojawiają się dylematy związane z prezentami dla młodych uczestników sakramentu. Powoli z mody wychodzą bowiem wręczane przedmioty, a większość decyduje się na koperty z pieniędzmi. To już nie te czasy, gdy dziecko najbardziej cieszyło się z tego, że dostało rower.

Jeśli chodzi o robienie prezentów, chłopcy najbardziej cieszą się z gadżetów elektronicznych. Mowa choćby o konsolach do gier. Dziewczynki często dostają biżuterię. Co jednak, gdy zdecydujemy się na wręczenie dziecku pieniędzy? Ile należy włożyć do koperty, aby wyjść z twarzą? Na tematem pochylił się portal o2.pl, biorąc pod uwagę wnioski wyciągane przez parenting.pl. Jak się okazuje, bardzo hojni w sprawie pierwszej komunii świętej bywają dziadkowie. W kopertach od nich, czasami pojawia się nawet 2 tysiące złotych. Nieczęsto kwota schodzi poniżej 700 złotych. A co w przypadku innych członków rodziny?

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK TESLI. DWÓCH MĘŻCZYZN NIE ŻYJE, ŻADEN Z NICH NIE KIEROWAŁ POJAZDEM. CZY ZAWINIŁ AUTOPILOT? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE [FOTO]

Ile najmniej dać do kopert na komunię?

Portal o2.pl idzie dalej i pochyla się nad tematem prezentów komunijnych jeszcze bardziej. Można przeczytać tam, że chrzestni do koperty powinni dać przynajmniej 500 złotych, a kwota ta sięgać może nawet 1500 złotych.

To jednak nie koniec. Ile pieniędzy w takim razie powinni sprezentować dziecku pozostali goście? Tutaj mówi się o tak zwanym „talerzyku” – mianowicie, chodzi o to, aby kwota w kopercie zrekompensowała koszt przygotowań poczęstunku i przyjęcia. Zwykle w takowej kopercie od pary, powinno znaleźć się 200 złotych. Jeśli para przychodzi z dzieckiem, do koperty można włożyć od 300 do 400 złotych. Jeśli dzieci natomiast jest więcej, można pomyśleć nawet o przedziale 400-600 złotych.

źródło: o2.pl, parenting.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.