IKEA wycofała się z Rosji – to działo się w sklepach tuż przed zamknięciem. Szok! [WIDEO]

IKEA w Rosji

IKEA poinformowała, że zamyka swoje sklepy znajdujące się w Rosji. Wszystko z powodu agresji Rosji na Ukrainę. Dzień przez zamknięciem sklepów, zjawiły się w nich ogromne tłumy ludzi, wykupujących wszystko co się da. Nagranie z tych wydarzeń trafiło do sieci.

IKEA wycofała się z Rosji

24 lutego Rosja zaatakowało Ukrainę, a w związku z bestialskim atakiem na naszych wschodnich sąsiadów, na Rosję nałożono liczne sankcje i ograniczenia. W wielu sklepach zaprzestano sprzedawać produktów rosyjskich, a sama IKEA postanowiła z dniem 4 marca 2022 roku zamknąć swoje punkty znajdujące się na terenie Rosji. W oficjalnym oświadczeniu w języku angielskim możemy przeczytać, że wydarzenia mające miejsce na Ukrainie to „wyniszczająca wojna”. Z kolei w ogłoszeniu w języku rosyjskim nie sprecyzowano powodów zamknięcia sklepów.

ZOBACZ TAKŻE: ABW ZATRZYMAŁO W PRZEMYŚLU ROSYJSKIEGO SZPIEGA, BĘDĄCEGO DZIENNIKARZEM O HISZPAŃSKIM POCHODZENIU

Dzień przed zamknięciem sklepów sieci IKEA w Rosji, Rosjanie szturmem ruszyli na zakupy. W sieci pojawiły się nagrania obrazujące skalę wydarzenia. Na opublikowanym przez NEXTĘ filmie widać w IKEA tłumy ludzi, którzy zdecydowali się na zakup wielu rzeczy. Kolejki do kas osiągały kilkanaście metrów, a wózki klientów były przepełnione licznymi produktami. Wydarzenia ukazane na poniższym nagraniu miały miejsce w Moskwie.

Warto dodać, że to nie jedyne miejsce, na które szturmem ruszyli Rosjanie. Zamknięcie swoich punktów na terenie Federacji Rosyjskiej ogłosiły również takie marki jak H&M, Ford, Audi czy Volkswagen.

Co ciekawe, pod nagraniami obrazującymi ogromne kolejki pojawiły się skrajne komentarze, wśród których możemy przeczytać:

„Z większą chęcią będą stali w kolejce w IKEI, niż pójść na protest i coś zmienić” – czytamy na Twitterze.

 

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.