III wojna światowa tuż tuż? Groźby ze strony rosyjskiej propagandy!

iii wojna światowa

III wojna światowa tuż tuż? Ukraińcy informują o groźbach, jakie pojawiają się ze strony rosyjskiej propagandy. Komunikaty, które napływają z Rosji, mówią o tym, że globalny konflikt jest nieuchronny. Serwis o2.pl opisuje całą sprawę i uważa, że to niejaka odpowiedź tamtejszego aparatu reżimowego na niedawne eksplozje na Krymie. Dlaczego dokładnie propaganda Putina grozi wybuchem III wojny światowej i na ile poważnie można traktować te doniesienia?

III wojna światowa tuż tuż? Groźby ze strony rosyjskiej propagandy! Czy jest się czego obawiać?

Kolejne niepokojące doniesienia docierają z pogrążonej w wojnie Ukrainie. Jak wszyscy doskonale pamiętają, Rosja zaatakowała ten kraj już pod koniec lipca tego roku, jednak działania wojenne nadal nie ustają. Agresor z pewnością nie zrealizował wszystkich zakładanych celów – a wszystko dzięki dużemu oporowi stawianemu przez Ukrainę. Jednakże, ukraińska agencja Ukrinform nie ma dobrych wieści. Wszystko tyczy się… III wojny światowej. O co dokładnie chodzi?

Komunikaty o nieuchronnie zbliżającym się globalnym konflikcie mają dochodzić z Rosji, a konkretniej z tamtejszych aparatów reżimowych. To właśnie propagandyści mają grozić wybuchem kolejnej wojny światowej. Ukraińskie Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony podaje, że propaganda z Kremla celowo zaczyna zastraszać ludność. Portal o2.pl przytacza wpis Ukraińców, który odnosi się do całej sprawy:

W związku z serią wybuchów na tymczasowo okupowanym Krymie, rosyjskie media rozpoczęły kampanię straszenia świata konsekwencjami dalszej demilitaryzacji ukraińskiego półwyspu.

ZOBACZ TAKŻE: Właśnie wypełnia się przepowiednia Jackowskiego?! Mówił o skażeniu wody! Słowa najpopularniejszego polskiego jasnowidza nabierają nowego znaczenia. Jak je interpretować? Co jeszcze nas czeka?

Dlaczego Rosjanie straszą wybuchem III wojny światowej? Jest pewna hipoteza

Zdaniem ekspertów, wojna informacyjna dotycząca realnej groźby wybuchu III wojny światowej to niejaka odpowiedź na ostatnie niezbyt udane dni rosyjskiej ofensywy. Mowa między innymi o płonącej rosyjskiej jednostce wojskowej, oraz o wybuchach na Krymie.

Wiele wskazuje na to, że kremlowska propaganda stara się zastraszyć ludność i to nie tylko na Ukrainie. Stąd też coraz więcej w Rosji mówi się o III wojnie światowej.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.