Horror na drodze – tak wyprzedzają się tiry [WIDEO]

horror na drodze

Horror na drodze – tylko tak można nazwać to, co zarejestrowała kamerka samochodowa na jednej z dróg we Francji. Gdyby nie przytomność umysłu kierowców osobówek jadących z przeciwka, wszystko mogłoby skończyć się ogromną tragedią. Internauci natomiast zachodzą w głowę – o czym w ogóle myślał tirowiec, decydujący się na tak szalony i pozbawiony jakiejkolwiek logiki manewr? Wideo z całego zajścia bije rekordy oglądalności. W dalszej części wpisu zamieszczamy film i szczegóły dotyczące zdarzenia.

Horror na drodze – tak wyprzedzają się tiry!

Wyprzedzające się tiry to zmora nie tylko polskich, ale jak się okazuje – także zagranicznych dróg. Niestety, prowadzący ogromne zestawy, spiesząc się z towarem i chcąc zdążyć przed obowiązkową pauzą, często naginają przepisy. Warto jednak zaznaczyć, że w starciu z rozpędzoną ciężarówką, osobówka oraz podróżujący nią nie mają zbyt wielkich szans.

Tym bardziej bulwersujące jest nagranie, które pochodzi prosto z Francji. Jak się okazuje, całe zajście miało miejsce 4 grudnia tego roku – a więc przed kilkoma dniami. Jak podaje portal 40ton.net, do niebezpiecznej sytuacji doszło na francuskiej drodze D2152, gdy za wyprzedzanie ponadnormatywnego zestawu zabrało się Volvo FH. Odbywało się to jednak w bardzo niefortunnym miejscu – tuż przed skrzyżowaniem, na wąskiej drodze, z ograniczoną widocznością i wysepkami po drodze, które uniemożliwiały ucieczkę na właściwy pas ruchu.

Mimo to, kierowca zdecydował się na wyprzedzanie, co można zobaczyć poniżej:

Internauci szybko znaleźli firmę, dla której jeździ wyprzedzająca ciężarówka – jest oświadczenie właściciela!

Jak widać na nagraniu, bardzo niewiele zabrakło, aby doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nadjeżdżające z przeciwka osobówki musiały ratować się ucieczką na pobocze.

Jak to jednak często bywa w podobnych sytuacjach – internauci błyskawicznie odnaleźli na Facebooku profil firmy, do której należy feralna ciężarówka. Na oświadczenie szefostwa nie trzeba było długo czekać. Czeskie przedsiębiorstwo napisało na swoich mediach społecznościowych:

Witam, aktualnie przez Facebooka rozprzestrzenia się filmik z naszej ciężarówki we Francji, już o tym wiemy. Przepraszamy za naszego kierowcę. Wyciągniemy konsekwencje z jego zachowania. Miłego dnia wszystkim życzę.

ZOBACZ TAKŻE: AWARYJNE LĄDOWANIE NA AUTOSTRADZIE – NIESAMOWITE NAGRANIE OBIEGŁO INTERNET! [WIDEO]

źródło: 40ton.net

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.