Holendrzy protestują przeciwko polityce ochrony środowiska

Holendrzy

Holendrzy protestują przeciwko polityce ochrony środowiska, która ma na celu ograniczenie zanieczyszczeń. Manifestujący natomiast uważają, że nowe przepisy dotkną kierowców podróżujących po holenderskich autostradach, dlatego traktorami zablokowali autostradę.

Konwoje traktorów zablokowały autostradę obok Amsterdamu

W środę odbył się protest, w którym rolnicy oraz robotnicy budowlani demonstrowali swój przeciw wobec polityki rządu, która chce ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Holendrzy nie zgadzają się z nowym prawem. Uważają, że nowe przepisy dotkną kierowców podróżujących po autostradach.

Służby drogowe wiedziały o planowanym strajku, dlatego ostrzegały osoby dojeżdżające do pracy o utrudnieniach w porannych godzinach. Drogi rzeczywiście były zatłoczone bardziej niż zwykle. Ponadto, policja nałożyła kary na niektórych rolników za jazdę ciągnikami po autostradzie. Wyjazd ciągników na drogi szybkiego ruchu spowodował zamknięcie autostrady w pobliżu Amsterdamu.

 

ZOBACZ TAKŻE: ERDOGAN ZAAPELOWAŁ O PRZESIEDLENIE SYRYJSKICH UCHODŹCÓW

Ograniczenia dla kierowców i rolników

Jeden z protestujących w wywiadzie z holenderskim nadawcą NOS poinformował, że celem akcji było wykazanie, że robotnicy budowlani są gotowi podjąć działania w celu ochrony swoich źródeł dochodów. Zdaniem robotników są one zagrożone przez działania mające na celu zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska.

Associated Press informuje, że wiele projektów budowlanych wstrzymano na początku 2019 roku, ponieważ holenderski sąd orzekł, że polityka rządu dotycząca udzielania pozwoleń na budowę narusza europejskie przepisy o zanieczyszczeniu środowiska.

We wtorek Senat Holandii przyjął ustawę mającą na celu ograniczenie emisji tlenku azotu. Nowe przepisy zaproponowane przez holenderskie władze zmuszają rolników do zmiany pasz dla zwierząt i rozszerzenia dobrowolnego programu skupu trzody chlewnej.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.