Holandia zmieniła nazwę swojego kraju

Holandia

Holandia zmieniła nazwę swojego kraju. Rząd postanowił, aby zamiast angielskiego „Holland”, używano „The Netherlands”. Celem zmiany jest ujednolicenie nazewnictwa podczas międzynarodowych wydarzeń oraz zmienić postrzeganie kraju kojarzącego się głównie z narkotykami.

„Krajowy rebranding”

Już podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w maju oraz podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio Holandia będzie występowała pod nazwą The Netherlands. Również we wszystkich oficjalnych meczach kraj będzie oznaczany nową nazwą. Projekt zmiany przygotował rząd, a następnie został zatwierdzony przez przedstawicieli świata biznesu oraz organizację turystyczną.

Rzeczniczka MSZ przekonywała w piątek, że kraj potrzebuje „bardziej ujednoliconego i skoordynowanego” podejścia do własnej nazwy. Ma to się przyczynić do rozwoju i promocji krajowego eksportu, branży turystycznej, sportu oraz właściwej dla kraju „kultury, norm i wartości”. Władze chcą, aby za sprawą zmienionej nazwy ich kraj  przestał kojarzyć się głównie z rekreacyjnym zażywaniem narkotyków czy z tzw. dzielnicami czerwonych latarni w Amsterdamie.

Już nie Holandia, a Niderlandy

Z informacji serwisu serwisu next.gazeta.pl wynika, że decyzja właśnie zapadła na szczeblu rządowym. Zmiany weszły w życie już 1 stycznia 2020 roku. Ponadto, taką decyzję popierają wszystkie sektory holenderskiej gospodarki. Holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych napisało:

Ważne jest, że porozumienie w sprawie oficjalnej identyfikacji przyjęły ugrupowania obecne w parlamencie, rząd, Holenderska Rada Turystyki, Konfederacja Holenderskiego Przemysłu i Pracodawców oraz przedstawiciele sektora prywatnego.


ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRZEPISY DLA KIEROWCÓW OD 1 STYCZNIA 2020

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.