Gwałtowny wzrost zakażeń – jest pierwsza zdecydowana reakcja rządu!

gwałtowny wzrost zakażeń

Gwałtowny wzrost zakażeń – jest pierwsza zdecydowana reakcja rządu na panującą obecnie sytuację! Przypomnijmy, że tylko wczoraj potwierdzono niemal 16 tysięcy nowych zakażeń i ponad 300 zgonów z powodu koronawirusa. Liczby, o których mówi się dziś, są bliźniaczo podobne. Po raz kolejny mamy ponad 15 tysięcy zakażeń i prawie 300 zgonów. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o pierwszych związanych z tym decyzjami. Rząd reaguje szybko i stanowczo. O co dokładnie chodzi?

Gwałtowny wzrost zakażeń – jest pierwsza zdecydowana reakcja rządu! O co dokładnie chodzi?

Ostatnie dni nie napawają optymizmem, jeśli brać pod uwagę obecną sytuację dotyczącą koronawirusa w naszym kraju. Warto jednak przypomnieć – zarówno wczoraj, jak i dziś, poinformowano o ponad 15 tysiącach nowych przypadków. Ponadto w środę i w czwartek informowano o około 300 zgonach na dzień. To sprawiło, że rząd musiał podjąć decyzje. O wszystkim mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Wobec tego, że przez lawinowy wzrost zakażeń znacznie pogorszyła się sytuacja w szpitalach, rząd zadecydował o otwarciu placówek tymczasowych w aż dziewięciu województwach. Mają one pomóc w walce z COVID-19 i odciążyć inne szpitale.

ZOBACZ TAKŻE: EKSPLOZJA W LABORATORIUM TESTUJĄCYM NA OBECNOŚĆ KORONAWIRUSA! CZY JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Szpitale coraz bardziej obłożone – w krótkim czasie pacjenci a COVID-19 zajęli tam ponad 2000 miejsc

Decyzja o otwarciu tymczasowych placówek medycznych w aż dziewięciu województwach okazała się nieunikniona. Jak przyznał Adam Niedzielski, w krótkim czasie przybyło ponad 2000 hospitalizowanych z koronawirusem. W szpitalach już teraz robi się ciasno. Trzecia fala zaczyna dość szybko dawać się we znaki polskiej służbie zdrowia.

Jak na ten moment wiadomo, że jednym z województw, gdzie takowy szpital zostanie otwarty – jest pomorskie. Według informacji przekazanych przez rząd, wojewodowie zapewnili, że placówki zaczną działać szybko i już niebawem będą w stanie przyjmować pierwszych pacjentów.

źródło: Twitter, RadioZET

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.