Greta Thunberg ekspertką w programie dotyczącym wirusa? Widzowie oburzeni, CNN wyjaśnia

Greta Thunberg ekspertką w programie

Greta Thunberg ekspertką w programie dotyczącym koronawirusa? Kilka dni temu właśnie takie informacje obiegły polskie i ogólnoświatowe media. Młoda szwedzka aktywistka, miała być gościem panelu przygotowanego przez CNN, który miał dotyczyć właśnie światowej pandemii. Obok niej wystąpić miały tam autorytety w dziedzinie wirusologii. To sprawiło, że widzowie wyraźnie się oburzyli, nie rozumiejąc tego, co w tego typu programie miałaby robić młoda Greta. Rzeczywistość okazała się jednak inna, a stacja nazwiskiem aktywistki jeszcze bardziej zwróciła uwagę na swoją produkcję.

Greta Thunberg ekspertką w programie dotyczącym koronawirusa? CNN wykonało bardzo odważny ruch

W ostatnich dniach po raz kolejny – tradycyjnie już zresztą – głośno zrobiło się o Grecie Thunberg. Młoda szwedzka aktywistka w mediach udziela się co jakiś czas, bardzo często powodując różnego rodzaju dyskusje. Podobnie było i tym razem, a wszystko za sprawą znanej, wielkiej, amerykańskiej telewizji informacyjnej CNN. Mianowicie, Gretę zapowiedziano jako jedną z głównych uczestniczek panelu poświęconego światowej pandemii koronawirusa. Nastolatka miała tam zasiąść wśród prawdziwych autorytetów właśnie w dziedzinie wirusologii. To nie spodobało się widzom i komentującym te doniesienia. Wszyscy zastanawiali się bowiem, czy Greta może wnieść jakąkolwiek jakość do stojącej na wysokim poziomie dyskusji, skierowanej w stronę, w której aktywistka nie jest raczej specjalistką.

ZOBACZ TAKŻE: ZEMSTA PO ZDRADZIE? KOBIETA POD DRZWI SWOJEGO EKS-PARTNERA ZAMÓWIŁA TONĘ CEBULI! CHCIAŁA, ABY TEN PŁAKAŁ TAK SAMO, JAK ONA TUŻ PO ZERWANIU. ZOBACZ ZDJĘCIA!

CNN skutecznie przyciągnęło widzów. Greta miała jedynie zwrócić uwagę na to, że słuchanie ekspertów w trudnych czasach jest bardzo ważne

Jak się okazało, Greta w programie wcale nie miała wystąpić w roli eksperta. CNN na swoim kanale w portalu YouTube napisało:

Greta Thunberg zachęca publiczność do wysłuchania ekspertów pośród pandemii.

I właśnie to miało być rolą młodej aktywistki. Trzeba przyznać, że CNN zadziałało bardzo skutecznie, bo dzięki temu zwróciło uwagę na swój program. Pojawiły się jednak głosy, że na wszystkim po raz kolejny mogła ucierpieć młoda aktywistka. Krytyka spadła na nią choćby ze strony syna prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.