Godzina policyjna w sylwestra odwołana – premier Morawiecki wyjaśnia!

Godzina policyjna w sylwestra

Zaledwie kilka dni temu poinformowano o zakazie przemieszczania się w sylwestrową noc. Nowe obostrzenie wzbudziło spore kontrowersje. Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że chodziło jedynie o apel. Okazuje się, że godzina policyjna w sylwestra jest odwołana. Poznaj szczegóły!

Godzina policyjna w sylwestra odwołana

Przypomnijmy, że od 28 grudnia obowiązywać będą nowe przepisy. Mianowicie do 17 stycznia zamknięte będą hotele jak i stoki narciarskie. Ponadto ograniczono przemieszczanie się w noc sylwestrową i nakazano 10-dniową kwarantannę po powrocie do kraju transportem zorganizowanych. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązują nas dotychczasowe obostrzenia. Od kilku dni nieprzerwanie mówi się o kontrowersyjnym obostrzeniu dotyczącym sylwestra. Zaledwie kilka dni temu poinformowano, że w sylwestrową noc, a dokładnie od godz. 19:00 31 grudnia do godz. 6:00 1 stycznia miał obowiązywać zakaz przemieszczania się. Podczas niedzielnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił przepisy. Okazuje się, że godzina policyjna w sylwestra wcale nie będzie obowiązywać.

My godziny policyjnej nie wdrażamy. Aby ona mogła być zastosowana, to państwo w większości się orientujecie na pewno, że musielibyśmy za zgodą pana prezydenta oczywiście, za decyzją pana prezydenta wdrożyć stan wyjątkowy – wyjaśnił Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: BRAK MIEJSC NA SYLWESTRA W GÓRACH – I TO MIMO ZAKAZU! GÓRALE OBESZLI OBOSTRZENIA!

Ponadto premier zaapelował, aby zachować ostrożność i bezpieczeństwo – nieprzemieszczanie się jak i nieużywanie fajerwerków.

Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, o to, żeby rzeczywiście ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest coś, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze jeszcze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak właśnie powinno być – dodał Morawiecki.

Warto dodać, jak dokładnie brzmi zapis z rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego nowych obostrzeń:

§ 26. Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób przebywających na tym obszarze jest możliwe wyłącznie w celu: 1) wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej; 2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

 

źródło: tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.