Fatalne doniesienia. To stanie się już za około tydzień

fatalne doniesienia

Fatalne doniesienia. To ma się wydarzyć już za około tydzień! Choć dziś przeżywamy pierwszy dzień wiosny, pogoda od rana raczej nie rozpieszcza. Niemniej jednak temperatury jeszcze przez około tydzień mają być stosunkowo wysokie w porównaniu z tym, co obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach. Jednakże jeżeli spodziewacie się, że zima odeszła na dobre a wiosna w końcu rozkwitnie w pełni – musimy was nieco zmartwić. Najnowsze ustalenia ekspertów są bezlitosne. Czeka nas załamanie pogody. Kiedy się go spodziewać i jak będzie się ono objawiać?

Fatalne doniesienia. To stanie się już za około tydzień. Wiosna? Zapomnijcie!

Choć dziś obchodzimy pierwszy dzień wiosny i prognoza na najbliższe dni nie jest najgorsza – wiele wskazuje na to, że przed nami jeszcze przynajmniej jedno poważne załamanie pogody. Długoterminowa prognoza pogody nie wypada dobrze. O wszystkim pisze portal o2.pl, powołując się na doniesienia strony twojapogoda.pl. Z obserwacji ekspertów wynika, że zima jeszcze nie odeszła na dobre – choć najbliższe dni będą stosunkowo ciepłe. Niemniej jednak nie zabraknie w nich opadów deszczu. Temperatury mają sięgać dwucyfrowych wartości.

Dość przystępna aura utrzyma się do 27 marca. Wtedy zima jeszcze raz pokaże bardzo mocny akcent. Dokładnie 28 marca mamy bowiem być świadkami bardzo mocnego załamania pogody. Wyliczenia wskazują, że temperatura spadnie wtedy do zaledwie kilku stopni powyżej zera. Niewykluczone w dodatku, że gdzieniegdzie pojawi się śnieg. To ważne ostrzeżenie w kontekście kierowców, którzy rozważają wymianę kół z zimowych na letnie.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe informacje o asteroidzie pędzącej w kierunku Ziemi. Ma rozmiar basenu olimpijskiego

„Przełom marca i kwietnia w pogodzie to prawdziwy rollercoaster”

O tym, że termometry w niektórych regionach kraju pokażą zaledwie 2 stopnie powyżej 0, pisze portal Super Expressu. Gdzie dokładnie przymrozi najbardziej? Najważniejsze pogodowe kwestie poruszane przez SE, przytacza o2.pl:

W północno-wschodniej części kraju termometry pokażą zaledwie 2 stopnie Celsjusza. W nocy mróz. Co więcej, w większości regionów spadnie śnieg. Przełom marca i kwietnia w pogodzie to prawdziwy rollercoaster. W ciągu kilku dni doświadczymy śniegu, zimna, ale także wielu chwil ze słońcem i chwilowego ocieplenia.

źródło: o2.pl, SE

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.