Facebook otwiera kawiarnie: uczy zasad prywatności i rozdaje kawę

Facebook otwiera kawiarnie! Będziecie mogli nie tylko napić się darmowej kawy, ale również skorzystać z rad ekspertów. Chętni otrzymają pomoc – czego będzie dotyczyła? Odnosi się do spraw związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w mediach społecznościowych, gdyż niewiele osób wie, jak prawidłowo zabezpieczyć swój profil. 

Jak prawidłowo zabezpieczyć profil?

Po ostatnich kontrowersjach wokół Facebooka i polityki prywatności, zaufanie do tej marki systematycznie spada. Nadal jest on na czołowej pozycji jeśli chodzi o media społecznościowe, jednak więcej osób zaczęło się interesować tym, jak poprawnie zabezpieczyć swój profil.

Wielu z was zapewne pamięta aplikację FaceApp, którą ostatnio zaczęło używać sporo grono osób. Podobno zbierała ona dane użytkowników, co wywołało falę krytyki, jednak te informacje się w pełni nie potwierdziły. W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem technologii, istnieje też sporo zagrożeń. Dlatego ludzie chcą bardziej dbać o swoją prywatność.

Facebook otwiera kawiarnie

Facebook postanowił otworzyć kawiarnie, jednak niestety nie znajdziemy ich w Polsce. Pierwszy pop-up coffee shop będzie w Londynie na Great Eastern Street. Czynny 28 i 29 sierpnia. W planach jest jeszcze otwarcie czterech kolejnych. Jednak nie będą to klasyczne miejsca – będą nieco inne.

Facebook chce edukować ludzi, jak poprawnie zabezpieczyć swoje konto, gdyż okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak to poprawnie zrobić. W związku z tym, firma chce przekazać najważniejsze informacje i odpowiedzieć na wszystkie pytania z tym związane. A nazwa nie jest przypadkowa. Wszyscy zainteresowani, będą mogli porozmawiać z ekspertami przy kawie, którą…dostaną za darmo!

Nie podano informacji, czy możemy się spodziewać takich miejsc w Polsce lub w innych krajach, jednak pomysł wydaje się dobrym rozwiązaniem. Może to pomóc w rozwiązaniu wielu wątpliwości.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.