Epidemia odry: prowadził kampanię antyszczepionkową na FB – aresztowali go

epidemia odry

Epidemia odry: sytuacja w Samoa jest coraz to poważniejsza. Ten niewielki, wyspiarski kraj, zmaga się z potężną epidemią odry, na którą zmarły już 63 osoby. Bilans może okazać się jednak jeszcze gorszy. Rozkwit choroby nastąpił po tym, jak załamał się tamtejszy program szczepień. Teraz aresztowany został mężczyzna, który w portalu Facebook nawoływał do tego, aby nie szczepić się przeciwko chorobom. Działania rządu określił mianem „największej zbrodni przeciwko naszemu ludowi”.

Epidemia odry: prowadził kampanię antyszczepionkową w portalu Facebook – aresztowano go

Samoa nadal walczy z groźną epidemią odry. Od momentu, gdy krajowy system szczepień załamał się (między innymi na wskutek ruchu antyszczepionkowców), nastąpił rozkwit groźnej choroby. Jak dotąd, zebrała ona pokaźne śmiertelne żniwo – życie na jej skutek straciły 63 osoby. Może się jednak okazać, że to jeszcze nie koniec. Rząd Samoa rozpoczął masowe szczepienia swoich obywateli, aby zapobiec jeszcze większej tragedii. Jednakże, nawet podczas tej akcji jeden z mieszkańców kraju propagował w portalu Facebook postawy, wzywające do sprzeciwienia się rządowi i niestosowania szczepień. Mężczyzna szybko został aresztowany.

ZOBACZ TAKŻE: WYBUCH GAZU W PRESZOWIE – W SIECI POJAWIŁO SIĘ DRAMATYCZNE NAGRANIE Z MOMENTU EKSPLOZJI W WIEŻOWCU! TRZEM OSOBOM POSTAWIONO ZARZUTY. ZOBACZ PRZERAŻAJĄCE NAGRANIE!

„Największa zbrodnia przeciwko naszemu ludowi” – tak zatrzymany określił rządowy program szczepień

Edwin Tamasese – bo tak nazywa się aresztowany mężczyzna – nawoływał miejscowe społeczeństwo do bojkotu rządowego programu szczepień. Nazwał go nawet „największą zbrodnią przeciwko naszemu ludowi”. To przelało czarę goryczy służb, które zdecydowały się na aresztowanie osoby podżegającej innych przeciwko decyzjom władz.

Podaje się, jakoby w Samoa na odrę zachorowało już ponad 4 tysiące osób. Trwa tam walka z czasem, a nieszczepione osoby proszone są o oznaczenie swoich domostw czerwonymi flagami – wtedy ma nadejść szybsza pomoc.

Władze Samoa, publikacje a także zachowania Edwina Tamasese uznały za zagrożenie dla zdrowia publicznego. Mężczyzna miał ignorować wcześniejsze ostrzeżenia, które potępiały jego praktyki. Propaganda antyszczepionkowa trwała w najlepsze, a Edwin został ostatecznie aresztowany. Warto dodać, że według pojmanego, antidotum na odrę to liście papai i witamina C.

źródło zdjęcia: superbiz.se.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.