Elon Musk o końcu świata – przepowiedział zagładę ludzkości i podał datę!

Elon Musk

Wielu wizjonerów i jasnowidzów regularnie informuje o końcu świata i absolutnej zagładzie, która jest nieunikniona. Do ich grona dołączył także Elon Musk, który poinformował o zagrożeniu, jakie czeka ludzki gatunek. Ponadto miliarder zaprezentował plan ucieczki na inną planetę. 

Koniec świata i plan ewakuacyjny

Elon Musk regularnie informuje o swoich odkryciach, planach i teoriach. Tym razem postanowił odnieść się do publikacji Biological Reviews, z której dowiadujemy się, iż świat ma za sobą pięć masowych wymierań. Zdaniem naukowców rozpoczęło się właśnie szóste, które jako jedyne w historii jest wynikiem niszczycielskiej działalności człowieka na Ziemi. Szacuje się, że koniec życia na Ziemi nastąpi za około 5 miliardów lat.

Zdaniem Muska koniec świata będzie skutkiem rozszerzenia się Słońca, które ostatecznie pochłonie Ziemię, a także inne planety Układu Słonecznego. Kolejnym zagrożeniem dla świata mają być również kosmiczne skały. Przedsiębiorca i filantrop ma jednak pomysł na ratunek.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGICZNY WYPADEK TESLI – DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ, NIKT NIE KIEROWAŁ POJAZDEM

Kolonizacja Marsa

Elon Musk twierdzi, że ratunkiem dla ludzkości jest kolonizacja innych planet, m.in. Marsa. Miliarder uważa, że jest to planeta, która mogłaby być alternatywą dla Ziemi, gdyby ta uległa zniszczeniu. Co więcej, miliarder podkreślił, że jego zdaniem pierwsi ludzie wylądują na Marsie za około 5-10 lat.

Elon Musk ma również rozwiązanie na kosmiczne skały. Szef SpaceX już w ubiegłym roku rozpoczął prace związane z misją DART. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku wystrzelono w przestrzeń kosmiczną rakietę Falcon-9. Celem jest zderzenie pojazdu kosmicznego z planetoidą i sprawdzenie, czy istnieje możliwość neutralizacji kosmicznych skał za pomocą uderzenia kinetycznego.

źródło: geekweek.interia.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.