Egzamin na prawo jazdy podrożeje? Na taki pomysł wpadli dyrektorzy WORD-ów

egzamin na prawo jazdy podrożęje

Egzamin na prawo jazdy podrożeje? Wiele na to wskazuje, a za pomysłem opowiadają się dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Według nich jest to konieczne, aby utrzymać konkretne placówki przy życiu. Warto jednak zwrócić uwagę, że egzamin już teraz nie należy do najtańszych. Nie dość, że całe przedsięwzięcie kojarzy się z ogromnym stresem, teraz wiązać może się z jeszcze większą ilością wyłożonych pieniędzy – nie jest bowiem regułą, że wszyscy zdają egzamin praktyczny za pierwszym razem. Ba! Często jest to wręcz rzadkość.

Egzamin na prawo jazdy podrożeje? Na taki pomysł wpadli dyrektorzy WORD-ów

Pamiętacie swój egzamin na prawo jazdy? A może wszystko jeszcze przed wami? Z relacji większości osób wynika, że jest to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wiąże się to między innymi z pieniędzmi, które trzeba wyłożyć każdorazowo, w razie ewentualnego niepowodzenia. Co więcej, sam egzamin uważany jest za dość trudny i niewiele trzeba, aby kandydatowi do prawa jazdy w sposób łatwy powinęła się noga. Do tej pory egzamin praktyczny, a więc mówiąc kolokwialnie – jazda, kosztowała 170 złotych. Portal bezprawnik.pl, powołując się na „Rzeczpospolitą” podaje, jakoby cena ta miała wzrosnąć o 60 złotych, co dawałoby finalną cenę rzędu 230 złotych. To naprawdę spory wydatek, zważając na to, że nierzadko do egzaminu podchodzi się nawet 4 razy.

ZOBACZ TAKŻE: NIEZWYKŁE NAGRANIE ZAREJESTROWANE PODCZAS NIEDAWNEGO TORNADA W AMERYKAŃSKIM NASHVILLE! OPERATOR ŻURAWIA PODCZAS GDY ZBLIŻAŁA SIĘ DO NIEGO TRĄBA POWIETRZNA, ZNAJDOWAŁ SIĘ NA WYSOKOŚCI 115 METRÓW – NA SWOIM DŹWIGU

Czy podwyżka cen jest konieczna do tego, aby utrzymać Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego?

Podwyżki mają być związane ze stratami, jakie w poprzednim roku miały zanotować Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Portal bezprawnik.pl podaje, jakoby wartość strat miała sięgać nawet 11 500 000 złotych. Co więcej, od tego roku nastąpiły zmiany, według których egzaminator może przeprowadzić jedynie 9 egzaminów jednego dnia. To także wpływa na fakt, że placówki zarobią mniej.

W sieci trwa zażarta dyskusja – jedni ten pomysł popierają, inni natomiast krytykują. Pierwszą grupę stanowią osoby będące zdania, że wyższa cena odstraszy wątpliwych kandydatów na kierowców. W opinii niektórych, może to w przyszłości poprawić bezpieczeństwo na drogach. Inni natomiast uważają, że podnoszenie i tak wysokiej już ceny, sprawi, że dla niektórych koszty związane z egzaminem będą nie do przeskoczenia. A przecież nie zawsze umiejętności decydują o tym, czy udało się zdać.

źródło zdjęcia: naosi.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.