Dzika pogoń niedźwiedzia za narciarzem! Nagranie mrozi krew w żyłach! [WIDEO]

Dzika pogoń niedźwiedzia za

Dzika pogoń niedźwiedzia za narciarzem zszokowała ludzi, którzy jechali na wyciągu w popularnym ośrodku narciarskich Predeal w Rumunii. Narciarze uchwycili moment, jak wielki zwierzak goni turystę po stoku. Nagranie mrozi krew w żyłach! Zobaczcie!

Zobaczcie również: Nastolatka przeżyła atak rekina! Ofiara staje w obronie drapieżnika

Niedźwiedzie niezwykle rzadko pokazują się w takich miejscach jak stoki narciarskie, które zazwyczaj są pełne ludzi spragnionych zimowego szaleństwa. Niemniej jednak w Predeal w górach Bucegi w Rumunii, ogromny zwierz postanowił wyjść z ukrycia i zaczął dziką pogoń za jednym z narciarzy. Turysta znalazł jednak doskonały sposób, żeby odwrócić uwagę drapieżnika, dzięki czemu wyszedł z całej sytuacji bez szwanku.

Dzika pogoń niedźwiedzia za narciarzem na stoku w Rumunii!

Na wideo, które zostało nagrane przez narciarzy znajdujących się na wyciągu, widzimy, jak niedźwiedź po niemal pustym stoku rzucił się w pogoń za narciarzem. Z wyciągu można było usłyszeć krzyki:

Szybciej, szybciej, niedźwiedź cię goni.

Trzeba przyznać, że narciarz zachował zimną krew, bo dzika pogoń niedźwiedzia za turystą nie skończyła  się tragicznie. W pewnym momencie postanowił on rzucić za siebie swój plecak, co bez wątpienia pomogło mu obronić się przed atakiem drapieżnika.

W pewnym momencie mężczyzna rzucił za siebie swój plecak. Turysta postąpił słusznie, bo niedźwiedź zajął się zbadaniem tego obiektu- powiedział rzecznik okręgowego inspektoratu żandarmerii.

Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć moment, w którym narciarz pozbywa się bagażu. Z wyciągu słychać również ostrzegawcze okrzyki i gwizdy narciarzy, którzy chcieli odciągnąć uwagę niedźwiedzia. Co ciekawsze, w tym samym dniu drapieżnika widziano na innych stokach nieopodal miejsca, w którym nieomal doszło do tragedii. Rozważane jest schwytanie drapieżnika i przeniesienie go z dala od miejsc, w których może zagrażać turystom.

Incydenty z drapieżnikami, które wychodzą do ludzi w tamtym rejonie, zdarzają się niezwykle często. Dodajmy, że dorosłe osobniki mogą osiągnąć masę ciała do 780 kilogramów. Tak ogromny osobnik, stając na tylnych łapach, może mieć nawet 3 metry długości. Według danych z 2018 roku Rumunię zamieszkuje ok. 8 tysięcy osobników tego gatunku.

Dzika pogoń niedźwiedzia za narciarzem – źródło: Onet.pl, YouTube.