Dwa ogniska mutacji indyjskiej w Polsce. Wiadomo gdzie, Adam Niedzielski potwierdza

kwarantanna nawet dla zaszczepionych

Dwa ogniska mutacji indyjskiej w Polsce. Niepokojące informacje potwierdził minister zdrowia, Adam Niedzielski. Wiadomo ile osób w naszym kraju ma już potwierdzony indyjski wariant wirusa, oraz w których dokładnie regionach wykryto zakażenia. To poważny znak ostrzegawczy, zwłaszcza w obliczu luzowania obostrzeń. Pokazuje także, że nie należy tracić czujności i z rozwagą korzystać z luzowania restrykcji.

Dwa ogniska mutacji indyjskiej w Polsce. Wiadomo gdzie, Adam Niedzielski potwierdza niepokojące informacje

Od dziś w Polsce zniesiono kolejne obostrzenia – wobec tego otwarto między innymi galerie handlowe, sklepy meblarskie i budowlane. Zaskakująco niskie liczby obserwowaliśmy także w dzisiejszym dobowym raporcie zakażeń. Wynikało z niego bowiem, że nowych przypadków jest zaledwie 2296, przybyło 28 zgonów (w ostatnim czasie w tejże rubryce często widniała liczba wskazująca na około pół tysiąca zgonów), a wyzdrowiało ponad 7 tysięcy osób.

Niestety, pojawiły się również nieco gorsze wieści. Mianowicie, w Polsce potwierdzono w końcu nową mutację koronawirusa, o której w ostatnim czasie jest tak głośno na całym świecie. Mowa o wariancie indyjskim. Mało tego – mowa już o dwóch ogniskach tegoż wariantu w Polsce. Wszystko potwierdził minister zdrowia. Adam Niedzielski zdradził także, gdzie mamy do czynienia ze wspomnianymi ogniskami mutacji indyjskiej.

ZOBACZ TAKŻE: NIEODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE TURYSTÓW W TATRACH – RODZINA POSTANOWIŁA, ŻE ZNISZCZY KWIATY ZNAJDUJĄCE SIĘ POD OCHRONĄ. W SIECI ZAWRZAŁO

Gdzie zlokalizowano dwa ogniska zakażeń nowym wariantem wirusa w Polsce? Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazuje miejsca

Minister zdrowia Adam Niedzielski dokładnie określił, gdzie wystąpiły dwa ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa. Jego słowa można przeczytać w portalu Wirtualnej Polski, a brzmią następująco:

Mamy dwa ogniska z mutacją indyjską w Polsce – jedno w okolicach Warszawy, jedno w Katowicach. […] Stwierdziliśmy co najmniej 16 nowych przypadków, dwa pozytywne testy na obecność mutacji indyjskiej potwierdzono wśród osób z rodziny przetransportowanego polskiego dyplomaty.

Jak zatem widać, w Polsce na ten moment stwierdzono 16 przypadków indyjskiego wariantu wirusa. Co więcej, pojawiły się informacje, że ognisko w okolicach Warszawy to rekolekcje w Zambrowie. Brała w nich udział zakonnica z Indii.

źródło: WP

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.