„Duch Święty” uratował niemieckiego kierowcę! Zobacz to

Duch Święty uratował niemieckiego kierowcę! Co tak naprawdę wydarzyło się za naszą zachodnią granicą? Czy zdarzenie które uchwycił fotoradar, kierowca może rozpatrywać w kategoriach cudu? Jedno jest pewne – kierujący może mówić o ogromnym szczęściu. Zobacz co się stało!

Znak z niebios

O ogromnym szczęściu może mówić niemiecki kierowca poruszający się małym, francuskim Renault Twingo. Całą sytuację na swoim fanpage na portalu Facebook opisała komenda policji z Viersen, bo właśnie w tamtej okolicy doszło do niesamowitego splotu wydarzeń.

Wspomniany kierowca zdecydowanie przekroczył prędkość w jednym z punktów pomiarowych należących do policjantów z Viersen. Jego wybryk oczywiście uchwyciło czujne oko fotoradaru. Wykroczenie było na tyle poważne, że kierowca byłby zobowiązany do zapłaty 105 Euro mandatu – co w przeliczeniu na naszą walutę daję około 500 złotych. No właśnie – byłby. Co zatem się stało, że uczestnikowi ruchu drogowego się upiekło?

„Duch Święty” przybył na ratunek

Policja nie zdołała zidentyfikować tożsamości kierującego. Wszystko przez… białego gołębia, który wleciał kadr i rozpostartymi skrzydłami zasłonił twarz popełniającej wykroczenie osoby. Specjaliści zajmujący się mediami społecznościowymi niemieckiej komendy od razu porównali sytuację do znaku z niebios i cudu. Białego gołębia natomiast bardzo szybko skojarzyli z religijnym symbolem Ducha Świętego. 

Co ciekawe, napisano również, że ze względu na „znak z niebios” kierowcy zostanie odpuszczona kara. Jednocześnie policjanci mają nadzieję, że ta sytuacja nie odbije się bez echa na zachowaniu kierowcy i od tej pory zacznie on z należytą uwagą respektować znajdujące się na drogach ograniczenia prędkości. Żartobliwie dodano, że w przypadku ukarania mandatem osoby poruszającej się samochodem, ten sam los powinien spotkać ptaka, który także poruszał się z nieprzepisową dla tego terenu prędkością.

Co ciekawe, to już nie pierwszy przypadek, gdy ptactwo ratuje kierowców. W internecie zdarzały się już przykłady podobnych zdjęć z radarów. Ptaki skutecznie utrudniały identyfikację kierowców lub pojazdów, zasłaniając właśnie twarz lub tablice rejestracyjne.

źródło zdjęć: Facebook policji Viersen oraz BBC

Der Heilige Geist mag sich etwas dabei gedacht haben, als er sein Sinnbild am 21. Mai an exponierter Stelle platzierte….

Opublikowany przez Polizei NRW Viersen Poniedziałek, 27 maja 2019

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.