Drugi sezon „Wiedźmina” wyreżyserują trzy osoby

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Dlatego też jego twórcy planują już kolejny sezon. Drugi sezon „wiedźmina” wyreżyserują trzy osoby.

 

Serial „Wiedźmin” – o czym jest?

„Wiedźmin” to opowieść o przygodach Geralta z Rivii. Jest to oparta na bestsellerowej serii opowieści Andrzeja Sapkowskiego historia o rodzinie i przeznaczeniu. Samotny łowca potworów – Geralt z Rivii – szuka swojego miejsca w świecie, w którym ludzie okazują się gorsi niż najgorsze monstra. Na szczęście spotyka na swojej drodze czarodziejkę i młodą księżniczkę skrywającą niebezpieczny sekret. We trójkę próbują odnaleźć się pośród czyhających na nich niebezpieczeństw Kontynentu.

 

Drugi sezon „Wiedźmina”

Netflix oficjalnie potwierdził już powstanie drugiego sezonu serialu. Premiera planowana jest na 2021 rok. Natomiast produkcją nie będzie już zarządzać Alik Sakharov. Reżyserią drugiego sezonu serialu „Wiedźmin” mają zająć się Stephen Surjik, Sarah O’Gorman i Edward Bazalgette. Informacje te są na razie nieoficjalne. Stephen Surjik znany jest z filmów: „Daredevil” czy „The Umbrella Academy”. Z kolei Edwarda Bazalgette znamy m.in. z „Doctor Who”.

 

Kto gra w serialu?

Jedną z głównych ról – czarodziejkę Yennefer gra Anya Chalotra. Na ekranie możemy zobaczyć także taki aktorów jak: Jodhi May, Bjorn Hlynur Haraldsson, Adam Levy, Mimi Ndiweni, Therica Wolson-Read, Emma Appleton, Lars Mikkelsen, Anna Shaffer. W serialu tym gra także nasz polski aktor – Maciej Musiał. Występuje on w roli Sir Lazlo.

 

Sukces „Wiedźmina”

Serial ten uznawany jest za jeden z największych hitów Netflixa 2019 roku. Masowo widzowie siadali przed ekranami nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, a nawet w Indiach. Dane Netflixa pokazują, że w ciągu czterech tygodni serial obejrzano w 76 mln gospodarstw domowych. Jest to rekordowy wynik wśród pierwszych sezonów seriali na Netflixie.

 

Podsumowując, drugi sezon „Wiedźmina” zapowiada się równie obiecująco. Natomiast pierwszy serial zdobył rekordową ilość odbiorców. Szacuje się, że w Polsce Netflix ma w Polsce około 800 tysięcy płacących użytkowników.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.