Dramatyczne zdjęcia satelitarne nieopodal Kijowa. Ma ponad 60 kilometrów długości [FOTO]

dramatyczne zdjęcia satelitarne

Dramatyczne zdjęcia satelitarne. Potężny konwój rosyjskiego wojska coraz bliżej Kijowa! Jak donoszą media – ma już nawet ponad 60 kilometrów długości, co świadczy o tym, że Rosjanie planują uderzenie z niespotykaną jak dotąd siłą. Wszystko dokładnie widać na satelitarnych zdjęciach, które w poniedziałek opublikowała firma Maxar Technologies ze Stanów Zjednoczonych. Portal RMF24.pl zwraca uwagę, że ostatnio konwój miał długość 27 kilometrów. Teraz są to około 64 kilometry… Zdjęcia zobaczycie w dalszej części tekstu.

Dramatyczne zdjęcia satelitarne. Potężny konwój rosyjskiego wojska coraz bliżej Kijowa, ma już ponad 60 kilometrów długości

Niestety, wiele wskazuje na to, że Rosja planuje przeprowadzić zmasowaną, niespotykaną jak dotąd ofensywę na Kijów. W sieci pojawiły się satelitarne zdjęcia dostarczane przez amerykańską firmę Maxar Technologies. To ta sama firma, która jeszcze przed wybuchem wojny alarmowała o gromadzeniu się rosyjskich wojsk nieopodal granicy z Ukrainą. Tym razem zaobserwowano, że w kierunku Kijowa zmierza olbrzymi konwój rosyjskiej armii. Według ustaleń z ostatnich dni, miał on wynosić około 27 kilometrów długości. Aktualnie jednak są to już – uwaga – aż 64 kilometry długości.

Konwój zaobserwowano na północ od stolicy Ukrainy, która nadal pozostaje niezdobyta przez wrogie siły rosyjskiego wojska. O wszystkim na Twitterze pisał Paweł Żuchowski z RMF FM. Pokazał także zdjęcia satelitarne, o których mowa:

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKI SAMOLOT POJAWIŁ SIĘ W POLSKIEJ PRZESTRZENI POWIETRZNEJ! O CO CHODZI?!

Maxar Technologies odkrył też niepokojące ruchy na Białorusi – bardzo blisko granicy z Ukrainą

Jak czytamy w RMF24.pl – Maxar Technologies odkrył też niepokojące ruchy na południu Białorusi. Mianowicie, zaledwie nieco ponad 30 kilometrów od granicy z Ukrainą, zauważono rozlokowanie nowych wojsk. To śmigłowce szturmowe oraz siły lądowe.

źródło: RMF24.pl, Maxar Technologies, Twitter

foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.