Dramatyczne dane zakażeń! Absolutny rekord 4. fali

nowa groźniejsza wersja

Dramatyczne dane zakażeń! Dziś padł absolutny rekord czwartej fali koronawirusa w Polsce. Liczb takich, jakie padły dziś, na pewno nie spodziewano się już obecnie. Problemy pojawiają się także w szpitalach, gdzie zwyczajnie zaczyna brakować miejsc – a zapowiadano, że tym razem uda się uniknąć napiętej sytuacji. W niektórych miastach szpitale ponownie otwierają oddziały covidowe. Ostatniej doby zmarło też bardzo wiele osób z COVID-19. Szczegółowe dane zaprezentujemy w dalszej części tekstu.

Dramatyczne dane zakażeń! Absolutny rekord czwartej fali, bardzo dużo zgonów

Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Dzisiejsze dane z Ministerstwa Zdrowia są zatrważające i mówią same za siebie. Tylko ostatniej doby odnotowano 15 515 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To jednak nie koniec złych wieści. Odnotowano bowiem także aż 250 zgonów. Tylko w ciągu jednego dnia, w szpitalach przybyło aż 300 zakażonych osób. Gdzie nowych przypadków odnotowano najwięcej?

W oficjalnych kanałach Ministerstwa Zdrowia napisano jeszcze:

Z powodu COVID-19 zmarły 44 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 206 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 3 060 613/ 77 395 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

ZOBACZ TAKŻE: ZORZA POLARNA RZECZYWIŚCIE WIDZIANA W POLSCE! NIEZWYKŁE ZDJĘCIA TRAFIŁY DO SIECI! [FOTO]

Jak wygląda sytuacja w szpitalach? Jest coraz gorzej, miejsc ubywa w ekspresowym tempie

W związku z naprawdę wysokimi przyrostami nowych zakażeń, dramatyczna robi się sytuacja w szpitalach. Zwyczajnie kończą się w nich miejsca dla pacjentów. Mało kto przewidywał, że czwarta fala zaatakuje z tak wielką mocą. Jak już wcześniej wspomniano, tylko ostatniej doby w szpitalach przybyło 300 pacjentów z COVID-19. Bardziej szczegółowe dane prezentują się natomiast tak:

Warto wspomnieć również o testach. Tych poprzedniej doby wykonano aż ponad 75 tysięcy.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.