Dramatyczna prognoza. IMGW alarmuje, ostrzeżenia wydane

sensacyjne doniesienia

Dramatyczna prognoza na najbliższe dni. IMGW alarmuje po raz kolejny. W sieci pojawiły się już nawet ostrzeżenia. Wszystkie modele wskazują na to, że znów czeka nas gwałtowny atak zimy. Pojawią się silne opady śniegu, które mogą paraliżować ruch i wywoływać inne utrudnienia. Oprócz tego należy spodziewać się bardzo silnych podmuchów wiatru. Więcej szczegółów poniżej. Które regiony znajdują się w strefie największego zagrożenia ekstremalnymi warunkami pogodowymi?

Dramatyczna prognoza. IMGW alarmuje, ostrzeżenia wydane! Będzie się działo…

Pogoda w ostatnich dniach to prawdziwy rollercoaster. Gdy wydawało się, że po kolejnym ataku zimy już nic nas nie zaskoczy – najnowsze rewelacje od IMGW mogą nieco zmienić takie spostrzeżenia. Mianowicie, już teraz wydano ostrzeżenia dla niektórych regionów. Dotyczą one bardzo intensywnych opadów śniegu. Poprzednio wszystko skutkowało paraliżem w ruchu drogowym oraz utrudnieniami dla pieszych. Służby nie nadążały z usuwaniem zalegającego białego puchu. Czy tym razem będzie podobnie? W o2.pl czytamy, że najbardziej narażone na gwałtowne śnieżyce są obszary województwa dolnośląskiego – powiat lwówecki, powiat kłodzki, powiat karkonoski oraz Jelenia Góra. Opady mogą być naprawdę intensywne:

Na obszarach powyżej 700 metrów nad poziomem morza mogą powodować przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 centymetrów, lokalnie do 20 cm.

Przed opadami mokrego śniegu na terenie Dolnego Śląska ostrzega też facebookowy profil „Meteo Alert-Dolny Śląsk”:

ZOBACZ TAKŻE: 24 lutego – ta data może okazać się tragiczna. Bardzo niepokojące doniesienia, czy coś zdoła to powstrzymać?

Ślisko na drogach i chodnikach. IMGW przestrzega przed oblodzeniami

To jednak nie koniec. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega też przed oblodzeniem. Warunki na drogach i chodnikach będą ekstremalnie trudne. Wszystko przez nocne temperatury, które spadają poniżej zera.

Warto pamiętać też o bardzo silnym wietrze. W połączeniu z padającym śniegiem możemy spodziewać się zamieci śnieżnych oraz tworzenia się zasp. To również zjawisko, które bardzo niebezpieczne jest przede wszystkim dla kierowców.

źródło: o2.pl, IMGW, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.