Dramat w Nepalu. Jest nagranie katastrofy samolotu, wiele ofiar [WIDEO]

dramat w nepalu

Dramat w Nepalu. Dziś nad ranem ukazały się tragiczne wieści o katastrofie samolotu pasażerskiego. Według oficjalnych informacji na pokładzie maszyny były 72 osoby. Mówi się o ponad 60 ofiarach wypadku. Początkowo podawano, że nikt nie przeżył katastrofy lotniczej, jednakże najnowsze wiadomości są sprzeczne i mówi się, że być może kilka osób przeżyło. W sieci pojawiło się też nagranie, na którym widać, jak samolot spada – na dosłownie sekundy przed rozbiciem się. Materiał poniżej.

Dramat w Nepalu. Jest nagranie katastrofy samolotu, wiele ofiar [WIDEO]

Fatalne wieści docierają z Nepalu. Nad ranem polskiego czasu ukazały się informacje o katastrofie samolotu pasażerskiego. Na pokładzie maszyny były 72 osoby. Już teraz podaje się, że większość z nich nie przeżyła wypadku. Początkowo do wiadomości podawano, że nikogo nie udało się uratować. Z biegiem czasu pojawiły się jednak doniesienia o ocalałych. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jeszcze jedna poczekać. W RMF24.pl czytamy, że zginęło przynajmniej 68 osób.

Do katastrofy doszło na zachód od miasta Pokhara w zachodnim Nepalu. Wypadkowi uległ samolot pasażerski linii lokalnej linii Yeti Airlines. Cztery osoby na pokładzie to członkowie załogi, natomiast pozostali to pasażerowie. Wśród nich byli obcokrajowcy, o czym wspomina RMF24.pl – 5 obywateli Indii, 4 Rosjan, jeden Irlandczyk, 2 Koreańczyków z Południa, jeden Australijczyk, jeden Francuz i jeden Argentyńczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Poszła do drogiego hotelu w Gdańsku z latarką UV. To było na pościeli! [WIDEO]

Samolot tuż przed upadkiem przechylił się na jeden z boków. Nagranie zarejestrowane sekundy przed katastrofą obiegło media

Tak jak wcześniej wspomniano, w sieci pojawiło się wideo zarejestrowane na sekundy przez rozbiciem się samolotu. Widać na nim, że warunki pogodowe były dobre. Maszyna ewidentnie przechyliła się w jedną ze stron. Materiał można zobaczyć poniżej.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.